Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

Sprendimai dėl pinigų politikos

2019 m. kovo 7 d.

Šiandien vykusiame posėdyje Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba priėmė šiuos sprendimus dėl pinigų politikos:

1) Pagrindinių refinansavimo operacijų palūkanų norma ir palūkanų normos naudojantis ribinio skolinimosi ir indėlių galimybėmis nesikeis ir atitinkamai bus 0,00 %, 0,25 % ir −0,40 %. Šiuo metu Valdančioji taryba mano, kad ECB pagrindinės palūkanų normos nesikeis dar bent iki 2019 m. pabaigos, tačiau bet kokiu atveju tiek, kiek tai bus reikalinga siekiant užtikrinti, kad vidutiniu laikotarpiu infliacija ir toliau tvariai artėtų prie mažesnio kaip 2 %, bet jam artimo lygio.

2) Valdančioji taryba ketina ir toliau reinvestuoti visas lėšas, gautas iš pagal Turto pirkimo programą įsigytų vertybinių popierių išpirkimo suėjus jų terminui, dar gana ilgą laiką nuo tos dienos, kai ji pradės didinti ECB pagrindines palūkanų normas, ir bet kokiu atveju tiek, kiek tai bus reikalinga siekiant užtikrinti palankias likvidumo sąlygas ir palaikyti aukštą skatinamosios pinigų politikos lygį.

3) Bus pradėta vykdyti nauja ketvirčio tikslinių ilgesnės trukmės refinansavimo operacijų serija (TITRO III). Šios operacijos bus vykdomos 2019 m. rugsėjo mėn. – 2021 m. kovo mėn., kiekvienos iš jų trukmė bus dveji metai. Šios naujos operacijos padės išsaugoti palankias bankų skolinimo sąlygas ir užtikrinti sklandų pinigų politikos poveikio perdavimą. TITRO III leis sandorių šalims pasiskolinti iki 30 % dydžio tinkamų paskolų sumos 2019 m. vasario 28 d., taikant normą, indeksuotą atsižvelgiant į pagrindinių refinansavimo operacijų palūkanų normą kiekvienos operacijos laikotarpiu. Kaip ir kitose TITRO, TITRO III numatytos paskatos, užtikrinančios, kad kreditavimo sąlygos ir toliau būtų palankios. Daugiau išsamesnės informacijos apie TITRO III bus paskelbta vėliau.

4) Eurosistemos skolinimo operacijos bus ir toliau vykdomos kaip fiksuotųjų palūkanų normų konkursai, paskirstant visą sumą, tol, kol bus reikalinga, bet ne trumpiau kaip iki atsargų laikymo laikotarpio, prasidėsiančio 2021 m. kovo mėn., pabaigos.

ECB Pirmininkas pakomentuos, kuo remiantis priimti šie sprendimai, šiandien 14.30 val. (Vidurio Europos laiku) prasidedančioje spaudos konferencijoje.

Dėl tikslios formuluotės, kuriai pritarė Valdančioji taryba, žr. tekstą anglų kalba

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai