Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB nuo sausio mėn. skelbs pranešimus apie diskusijas pinigų politikos klausimais

2014 m. gruodžio 18 d.
  • Nuo 2015 m. sausio mėn. ECB skelbs reguliarius pranešimus apie diskusijas, vykusias posėdžiuose pinigų politikos klausimais.
  • Pranešimuose bus pateikta sąžininga ir subalansuota politinių svarstymų apžvalga.
  • Vietoj mėnesinio biuletenio kas šešias savaites bus rengiamas ekonomikos biuletenis.

Europos Centrinis Bankas (ECB) šiandien pranešė, kad reguliariai skelbs pranešimus, susijusius su Valdančiosios tarybos posėdžiais, kuriuose bus sprendžiami pinigų politikos klausimai. Pirmasis pranešimas bus paskelbtas po 2015 m. sausio 22 d. posėdžio.

Pranešimų pradžioje bus apžvelgiami finansų rinkos, ekonomikos ir pinigų pokyčiai. Po šios apžvalgos bus pateikiama diskusijų apie ekonominę ir pinigų analizę, taip pat apie pinigų politikos poziciją santrauka. Pranešimuose bus pateikta sąžininga ir subalansuota politinių svarstymų apžvalga.

Taip siekiama paaiškinti, kuo pagrįsti pinigų politikos sprendimai, ir padėti visuomenei geriau suprasti, kaip Valdančioji taryba vertina ekonominę padėtį ir koks yra jos politikos atsakas į besikeičiančias aplinkybes.

2015 m. sausio 1 d. Lietuvai prisijungus prie euro zonos, Valdančiąją tarybą sudarys 25 nariai, t. y. šeši ECB vykdomosios valdybos nariai ir 19 euro zonos šalių nacionalinių centrinių bankų valdytojų.

Pranešimai bus skelbiami po kiekvieno posėdžio, praėjus keturioms savaitėms.

ECB taip pat praneša, kad nuo 2015 m. sausio mėn. posėdžiai, kuriuose bus svarstomi su pinigų politika susiję klausimai, vyks kas šešias savaites. Po kiekvieno posėdžio praėjus dviem savaitėms, bus skelbiamas naujas ekonomikos biuletenis. Jis pakeis mėnesinį biuletenį.

Žiniasklaidos atstovai užklausimus gali teikti Stefan Ruhkamp, tel. +49 69 1344 5057.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai