Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
INFORMĀCIJA PRESEI

Eurosistēma 2014. gadā ieviesīs jaunu 10 euro banknoti, izmantojot partnerības programmas atbalstu

2013.26.11.

EMBARGO

Pārsūtīšanas embargo līdz otrdienai, 2013. gada 26. novembrim, plkst. 12.00 pēc Viduseiropas laika
  • Eurosistēma 2014. gada 13. janvārī publiskos jauno Eiropas sērijas 10 euro banknoti un gada turpmākajos mēnešos laidīs to apgrozībā.
  • Lai sagatavotos banknotes laišanai apgrozībā, uzsākta Eurosistēmas partnerības programma banknošu iekārtu ražotājiem un piegādātājiem, kā arī klientiem un lietotājiem.

Seminārā, kas šodien notiek Briselē, Eurosistēma – Eiropas Centrālā banka (ECB) un euro zonas valstu centrālās bankas – uzsāka partnerības programmu, lai palīdzētu banknošu iekārtu ražotājiem un piegādātājiem, kā arī banknošu apstrādes un banknošu autentiskuma noteikšanas iekārtu klientiem un lietotājiem un citām iesaistītajām personām sagatavoties jaunās 10 euro banknotes laišanai apgrozībā. Eurosistēma 2014. gada 13. janvārī publiskos jauno Eiropas sērijas 10 euro banknoti un gada turpmākajos mēnešos laidīs to apgrozībā.

"ECB un euro zonas valstu centrālās bankas gatavojas ciešai sadarbībai ar banknošu iekārtu ražotājiem, piegādātājiem, operatoriem un īpašniekiem, lai tie varētu sagatavot savas iekārtas jaunās 10 euro banknotes apstrādei nākamajā gadā," seminārā paziņoja Eiropas Centrālās bankas Banknošu direktorāta direktors Tons Ross (Ton Roos).

Eurosistēma partnerības programmas ietvaros:

  • nodrošinās partneriem plašu rīku un materiālu klāstu, lai palīdzētu tiem sagatavoties jaunās banknotes laišanai apgrozībā;
  • plaši skaidros nepieciešamību pielāgot skaidrās naudas apstrādes un banknošu autentiskuma noteikšanas iekārtas jaunajām banknotēm;
  • 2014. gada jūnija beigās nosūtīs tirdzniecības vietām visā euro zonā brošūras par jaunajām banknotēm, nodrošinot, lai skaidrās naudas apstrādātājiem būtu iespēja rūpīgi sagatavoties to ieviešanai.

Banknošu autentiskuma noteikšanas iekārtu un banknošu apstrādes iekārtu lietotājiem būs jāsazinās ar iekārtu piegādātājiem vai ražotājiem, lai sagatavotos jaunās 10 euro banknotes ieviešanai. Plānojot iegādāties kādu iekārtu, jāsazinās ar piegādātāju, lai uzzinātu, vai iekārtu iespējams pielāgot jauno banknošu apstrādei. Jaunās 5 euro banknotes apstrādei pielāgoto banknošu autentiskuma noteikšanas iekārtu un banknošu apstrādes iekārtu saraksti pieejami ECB interneta vietnē (http://www.ecb.europa.eu/euro/cashprof/cashhand/devices/html/results.en.html). 2014. gada sākumā saraksti tiks atjaunināti, iekļaujot informāciju par iekārtām, kuras pieņems jauno 10 euro banknoti.

Sīkāka informācija par jauno 10 euro banknoti pieejama interneta vietnes http://www.jaunas-euro-banknotes.eu sadaļā "Partneriem". Šajā sadaļā sniegta informācija par banknošu iekārtu pielāgošanu, t. sk. sīkāka informācija par iekārtu testēšanas iespējām, izmantojot jaunās banknotes.

Lai saņemtu papildinformāciju, preses pārstāvjus lūdzam vērsties pie Elodijas Lafitas Novodažkijas ( Elodie Lafitte Nowodazkij, tālr.: +49 69 1344 7390).

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem
SEE ALSO

Find out more about related content