Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Serijos „Europa“ 5 eurų banknotas išleidžiamas į apyvartą 2013 m. gegužės 2 d.

2013 m. balandžio 30 d.

Eurosistema, kurią sudaro Europos Centrinis Bankas (ECB) ir euro zonos šalių nacionaliniai centriniai bankai, pasirengė išleisti į apyvartą naująjį 5 eurų banknotą (pirmąjį serijos „Europa“ banknotą). 2013 m. gegužės 2 d. naujasis banknotas visoje euro zonoje bus išleistas įprastu būdu – per bankų kasas ir grynųjų pinigų išdavimo automatus. Pirmosios serijos 5 eurų banknotai apyvartoje cirkuliuos kartu su naujaisiais banknotais, tačiau pamažu bus iš apyvartos išimami. Kada jie nustos būti teisėta mokėjimo priemone, bus pranešta gerokai iš anksto. Tačiau pirmosios serijos banknotai savo vertės niekada nepraras ir juos bus galima bet kada pasikeisti visuose euro zonos nacionaliniuose centriniuose bankuose.

Gaminant serijos „Europa“ 5 eurų banknotus buvo atsižvelgta į pažangą banknotų technologijos srityje, nes pirmoji serija buvo išleista daugiau negu prieš dešimtmetį. Naujuosiuose banknotuose yra naujų ir patobulintų apsaugos požymių. Vandens ženkle ir hologramoje panaudotas graikų mitologijos karalaitės Europos portretas, todėl ir naujoji banknotų serija pavadinta šiuo vardu. Dėmesį patraukiančio smaragdo spalvos skaičiaus spalva keičiasi iš ryškiai žalios į sodriai mėlyną ir sukuria kintančios šviesos efektą – blizga viršutinė arba apatinė skaičiaus dalis. Palei kairįjį ir dešinįjį kraštus esantys iškilūs brūkšneliai padeda lengviau atpažinti banknotą, ypač sutrikusio regėjimo žmonėms. Visi šie apsaugos požymiai yra priekinėje naujojo banknoto pusėje, juos lengva patikrinti pasinaudojant „apčiuopk–pažvelk–pakreipk“ metodu. Šiuos požymius numatyta panaudoti visuose serijos „Europa“ eurų banknotuose.

Visuomenei informuoti apie naująjį banknotą buvo sukurtas trumpas filmukas „Eurai – mūsų pinigai“. Ši filmuką, kartu su kita bendresne informacija apie eurų banknotus, galima rasti 22 Europos Sąjungos kalbomis ECB interneto svetainėje ir svetainėje naujaseuroveidas.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai