Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • Pranešimas spaudai

Pareiškimas po ECB valdančiosios tarybos ad hoc posėdžio

2022 m. birželio 15 d.

Šiandien Valdančioji taryba susirinko dabartinei rinkos padėčiai aptarti. Kadangi 2021 m. gruodžio mėn. buvo inicijuotas nuoseklaus politikos normalizavimo procesas, Valdančioji taryba įsipareigojo imtis veiksmų, nukreiptų prieš vėl kylančią fragmentacijos riziką. Dėl pandemijos euro zonos šalių ekonomikoje liko ilgalaikių pažeidžiamų sričių, o tai iš tiesų prisideda prie netolygaus mūsų pinigų politikos normalizavimo perdavimo įvairiose jurisdikcijose.

Remdamasi šiuo vertinimu, Valdančioji taryba nusprendė, kad bus laikomasi lankstumo principo reinvestuojant sumas, gautas iš pagal SPPP įsigytų vertybinių popierių išpirkimo, suėjus jų išpirkimo terminui, kad būtų išsaugotas pinigų politikos perdavimo mechanizmo veikimas, nes tai yra būtina sąlyga tam, kad ECB galėtų vykdyti jam suteiktus kainų stabilumo užtikrinimo įgaliojimus. Be to, Valdančioji taryba nusprendė įgalioti atitinkamus Eurosistemos komitetus kartu su ECB tarnybomis sparčiau užbaigti naujos antifragmentacijos priemonės parengimą ir pateikti ją apsvarstyti Valdančiajai tarybai.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Paului Gordonui, tel. +49 69 1344 23476.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai