Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB pristato naująjį 50 eurų banknotą

2016 m. liepos 5 d.

EMBARGO

Draudimas skelbti iki 2016 m. liepos 5 d., antradienio, 14.15 val. (CET)
  • Naujieji 50 eurų banknotai apyvartoje pasirodys 2017 m. balandžio 4 d.
  • 50 eurų banknotas yra labiausiai naudojamas iš visų eurų banknotų.
  • Naujųjų gerai apsaugotų banknotų išleidimas patvirtina Eurosistemos įsipareigojimą rūpintis grynaisiais pinigais.

Šiandien Europos Centrinis Bankas (ECB) pristatė naująjį 50 eurų banknotą, apyvartoje pasirodysiantį 2017 m. balandžio 4 d. Išleidus šį naująjį banknotą į apyvartą bus baigtas dar vienas eurų banknotų tobulinimo, siekiant, kad jie būtų dar saugesni, proceso etapas. Tai jau ketvirtas antrosios eurų banknotų serijos, vadinamos serija „Europa“, nominalas. Į apyvartą jau išleisti šios serijos 5, 10 ir 20 eurų banknotai.

„Išleisdami į apyvartą naująjį 50 eurų banknotą padarysime mūsų valiutą dar saugesnę“, sakė ECB vykdomosios valdybos narys Yves Mersch. „Moderniausios apsaugos priemonės padeda apsaugoti mūsų pinigus. Tai dalis mūsų nuolatinių pastangų užtikrinti, kad eurai, kuriuos kasdien naudoja 338 milijonai žmonių euro zonoje, būtų patikima valiuta. Nuoseklus naujųjų eurų banknotų su naujomis ir patobulintomis apsaugos priemonėmis išleidimas į apyvartą taip pat rodo Eurosistemos įsipareigojimą rūpintis grynaisiais pinigais, kad jie būtų patikima ir veiksminga mokėjimo priemonė.“

50 eurų banknotas yra labiausiai naudojamas iš visų eurų banknotų ir sudaro 45 % visų apyvartoje esančių eurų banknotų. Apyvartoje 50 eurų banknotų yra daugiau negu 5, 10 ir 20 eurų banknotų, paėmus kartu. Be to, 50 eurų banknotų apyvartoje yra beveik tiek, kiek apyvartoje buvo visų nominalų eurų banknotų 2002 m. pabaigoje (tais metais į apyvartą pirmą kartą buvo išleisti eurų banknotai ir monetos).

Naujajame 50 eurų banknote yra langelis su portretu – tai naujoviška apsaugos priemonė, pirmą kartą pritaikyta serijos „Europa“ 20 eurų banknote. Pažvelgus į banknotą prieš šviesą, hologramos viršutinėje dalyje esantis langelis tampa permatomas, jame išryškėja iš abiejų banknoto pusių matomas graikų mitologijos personažo Europos portretas. Europos portretas matyti ir vandens ženkle. Banknoto priekinėje pusėje yra smaragdo spalvos skaičius. Šis blizgus skaičius sukuria kintančios šviesos efektą – banknotą kreipiant skaičiaus spalva keičiasi iš ryškiai žalios į sodriai mėlyną, be to, blizga skaičiaus viršutinė arba apatinė dalis. Dėl šių apsaugos priemonių nesudėtinga patikrinti, ar naujasis 50 eurų banknotas yra tikras, paprastu „apčiuopk–pažvelk–pakreipk“ metodu.

Siekdama padėti užtikrinti, kad banknotų tvarkymo aparatai ir autentiškumo tikrinimo įrenginiai visoje euro zonoje būtų laiku pritaikyti naujiesiems 50 eurų banknotams, Eurosistema vykdo partnerystės programą. Programoje dalyvauja daugiau nei 500 įvairiems sektoriams atstovaujančių partnerių iš visos Europos. Dalyviai gali gauti įvairių mokomųjų priemonių ir kitos medžiagos apie naująjį banknotą. Be to, 2016 m. birželio 15 d. per 50 įvairiems sektoriams atstovaujančių partnerių, siekdami pabrėžti įsipareigojimą užtikrinti sklandų naujojo banknoto išleidimą į apyvartą, pasirašė susitarimo memorandumą dėl banknotų įrangos pritaikymo priimti naujuosius 50 eurų banknotus.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Evai Taylor telefonu +49 69 1344 7162.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai