Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB skelbia testavimo nepalankiausiomis sąlygomis vykdant išsamų vertinimą vadovą

2014 m. rugpjūčio 8 d.

EMBARGO

Draudimas skelbti iki 2014 m. rugpjūčio 8 d., penktadienio, 11.30 val. (CET)
  • Vadove aprašytas turto kokybės peržiūros (TKP) ir testavimo nepalankiausiomis sąlygomis susiejimas.
  • Vadove aprašytas testavimo nepalankiausiomis sąlygomis kokybės užtikrinimo procesas, kuriuo užtikrinamas rezultatų tikslumas.
  • Vadovas skelbiamas viešai, todėl didėja išsamaus vertinimo skaidrumas ir patikimumas.

Šiandien Europos Centrinis Bankas (ECB) paskelbė vadovą, kuriame išsamiai aprašyta, kaip į TKP rezultatus bus atsižvelgiama formuluojant prielaidas testavimui nepalankiausiomis sąlygomis. Jame aprašytas ir testavimo nepalankiausiomis sąlygomis kokybės užtikrinimo procesas, kuris yra labai svarbus norint užtikrinti rezultatų tikslumą ir patikimumą.

Išsamus vertinimas – tai nuodugnus didžiausių bankų balansų ir atsparumo patikrinimas prieš tai, kai ECB lapkričio mėn. pradės vykdyti jam pavestus priežiūros uždavinius. Šis ECB išsamus vertinimas skiriasi nuo ankstesnių visoje ES atliktų testavimų nepalankiausiomis sąlygomis, nes atliekama nuodugni turto kokybės peržiūra, o jos rezultatai susiejami su testavimo nepalankiausiomis sąlygomis rezultatais. Todėl galima tiksliau įvertinti bankų balansų būklę, taip pat bankų knygų kredito ir kitos rizikos pozicijas.

„Skiriame daug laiko ir pastangų, kad šis vertinimas būtų tikslus, – sakė ECB pirmininko pavaduotojas Vítor Constâncio. – Susiejimui naudojame visą informaciją, kurią surinkome atlikdami TKP, todėl šis vertinimas skiriasi nuo ankstesnių. Be to, laikomės įsipareigojimo užtikrinti skaidrumą, todėl vadovą paskelbėme viešai.“

Testavimo nepalankiausiomis sąlygomis kokybės užtikrinimo tikslas – kad rezultatai būtų tikslūs, neprieštaraujantys vieni kitiems ir patikimi. Bendradarbiaujant su nacionalinėmis kompetentingomis institucijomis bus vykdomi įvairūs kokybės patikrinimai. Atskirų bankų vertinimo rezultatus ECB palygins su kitų panašių įstaigų rezultatais, taikydamas savo testavimo nepalankiausiomis sąlygomis pagal principą „iš viršaus į apačią“ modelį. Be papildomos analizės bankų gali būti paprašyta pateikti daugiau duomenų laikantis principo „vykdyk arba pasiaiškink“, o prireikus – keisti testavimo nepalankiausiomis sąlygomis prielaidas.

Susiejimas bus vykdomas ir į TKP rezultatus bus atsižvelgiama įvairiais būdais. Portfelių vertinimo atliekant TKP rezultatai bus panaudoti apibrėžiant testavimo nepalankiausiomis sąlygomis atspirties tašką, tad vertinimo tikslais gali būti koreguojami bankų metų pabaigos balansai. Jei iš TKP rezultatų bus matyti, kad bankas turi nepakankamai atidėjinių, bus koreguojamas ir pagal bazinį, ir pagal nepalankųjį scenarijus banko sumodeliuotas prognozuojamas 2014 m., 2015 m. ir 2016 m. nuostolis. Be to, gali būti koreguojamas ir pagal testavimo nepalankiausiomis sąlygomis scenarijus sumodeliuotas pelnas ir nuostolis.

Galutiniai išsamaus vertinimo rezultatai bus paskelbti spalio mėn. antrąją pusę.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Uta Harnischfeger, tel. +49 69 1344 6321 arba Ronan Sheridan, tel. +49 69 1344 7416.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai