Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
INFORMĀCIJA PRESEI

3 miljoni veikalu un mazo uzņēmumu saņems bukletus par jauno 10 euro banknoti

2014.2.06.

EMBARGO

Pārsūtīšanas embargo līdz pirmdienai, 2014. gada 2. jūnijam, plkst. 10.00 pēc Viduseiropas laika
  • Gatavojoties jaunās 10 euro banknotes laišanai apgrozībā 2014. gada 23. septembrī, 3 milj. veikalu un mazo uzņēmumu visā euro zonā saņems informācijas bukletus un kartītes ar optisko efektu par jauno 10 euro banknoti.
  • Buklets aicina veikalus un mazos uzņēmumus nodrošināt, lai to rīcībā esošās banknošu apstrādes un autentiskuma noteikšanas iekārtas būtu gatavas jaunās 10 euro banknotes apstrādei.

Eiropas sērijas 10 euro banknote tiks laista apgrozībā 2014. gada 23. septembrī. Lai nodrošinātu, ka cilvēki, kuru darbs saistīts ar skaidrās naudas apstrādi, pazīst jaunās banknotes izskatu un pretviltošanas elementus un var nodot šo informāciju tālāk saviem klientiem, Eurosistēma jūnijā nosūtīs bukletus vairāk nekā 3 milj. veikalu un mazo uzņēmumu visā euro zonā.

Buklets atgādina profesionālajiem skaidrās naudas apstrādātājiem par banknotes ieviešanas laika plānu un pasākumiem, kas jāveic, lai pielāgotu iekārtas jaunās 10 euro banknotes apstrādei. Tajā atgādināts arī, ka banknotes viegli pārbaudīt bez palīgierīcēm, tās APTAUSTOT, APSKATOT un PAGROZOT.

"Mēs esam uzsākuši šo vērienīgo pasākumu, lai nodrošinātu, ka informācija sasniedz pēc iespējas vairāk profesionālo skaidrās naudas apstrādātāju visās euro zonas valstīs, un sagatavotu tos jaunās banknotes ieviešanai," sacīja Banknošu direktorāta vadītājs Tons Ross (Ton Roos).

Šodien bukletu izplatīšana uzsākta Somijā un Igaunijā, un līdz jūnija beigām tie nonāks visās euro zonas valstīs. Bukleta papildu eksemplārus var pasūtīt arī interneta vietnē www.jaunas-euro-banknotes.eu.

Lai saņemtu papildinformāciju, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam vērsties pie Elodijas Novodažkijas ( Elodie Nowodazkij, tālr. +49 69 1344 7390).

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem