Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri
PRESSITEADE

Uut 10-eurost pangatähte tutvustavad voldikud saadetakse kolmele miljonile kauplusele ja väikeettevõttele

2. juuni 2014

EMBARGO

Edastamise keeld kuni 10.00 Kesk-Euroopa aja järgi, esmaspäeval, 2. juunil 2014
  • Et valmistuda uue 10-eurose pangatähe kasutuselevõtuks 23. septembril 2014, saadetakse kolmele miljonile euroala kauplusele ja väikeettevõttele uut pangatähte tutvustavad teabevoldikud ja vahelduva kujutisega kaardid.
  • Kauplused ja väikeettevõtted peaksid tagama, et nende asutuse sularahatöötluses kasutatavad seadmed ja autentimisseadmed suudaksid uusi 10-euroseid pangatähti tuvastada.

Uus 10-eurone pangatäht lastakse ringlusse 23. septembril 2014. Juunis saadab eurosüsteem enam kui kolmele miljonile euroala kauplusele ja väikeettevõttele teabevoldikud, et sularahakäitlejad oleksid tuttavad uute pangatähtede välimuse ja turvaelementidega ning oskaksid teavitada ka oma kliente.

Voldikus antakse ülevaade uue pangatähe kasutuselevõtu ajakavast ja meetmetest, mida on vaja võtta, et kohandada oma seadmed uue 10-eurose pangatähe tuvastamiseks. Lisaks tuletatakse voldikus meelde, et pangatähtede turvaelemente on lihtne kontrollida. Piisab, kui pangatähte katsuda, vaadata ja kallutada.

Euroopa Keskpanga pangatähtede direktoraadi direktori Ton Roosi sõnul on ulatusliku teabekampaania eesmärk teavitada võimalikult paljusid sularahakäitlejaid kõigis euroala riikides ja valmistada neid ette uue pangatähe tulekuks.

Teabematerjalide levitamist alustati täna Soomes ja Eestis ning juuni lõpuks peaksid materjalid jõudma kõigisse euroala riikidesse. Lisamaterjale saab tellida veebilehelt www.uus-euro.eu.

Meediakanalite küsimustele vastab Elodie Nowodazkij (tel +49 69 1344 7390).

KONTAKTANDMED

Euroopa Keskpank

Avalike suhete peadirektoraat

Taasesitus on lubatud, kui viidatakse algallikale.

Meediakontaktid