Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri

2-eurosed mälestusmündid – 2007

Soome

Motiiv: Soome iseseisvumise 90. aastapäev

Kirjeldus: mündil on kujutatud sõudepaati üheksa sõudjaga, mis sümboliseerib koostööd. Kujutise kohal on mündi väljalaskeaasta 2007 ja kujutise all riigi iseseisvumise aasta 1917. Aerudest vasakul on rahapaja tunnus ja paremal Soomet tähistav täheühend FI. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 2 miljonit münti

Emissiooni aeg: detsember 2007.

San Marino

Motiiv: Giuseppe Garibaldi 200. sünniaastapäev

Kirjeldus: mündi siseosas kujutatakse Giuseppe Garibaldi portreed. Mündi siseosa vasakusse äärde on graveeritud sõnad „SAN MARINO” ja paremasse äärde vermimisaasta 2007. Portreest vasakul paiknevad rahapaja tunnus R ning selle all kunstnik Ettore Lorenzo Frapiccini initsiaalid (E.L.F.). Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 130 000 münti

Emissiooni aeg: oktoober 2007.

Vatikani Linnriik

Motiiv: Tema Pühaduse paavst Benedictus XVI 80. sünnipäev

Kirjeldus: mündi siseosas on Tema Pühaduse paavst Benedictus XVI portree külgvaates. Mündi siseosa äärde on graveeritud sõnad „BENEDICTI XVI P.M. AETATIS ANNO LXXX CITTA' DEL VATICANO”. Portreest vasakul paiknevad rahapaja tunnus R, vermimisaasta 2007 ja graveerija initsiaalid M.C.C. INC. ning paremal on kunstniku nimi LONGO. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 100 000 münti

Emissiooni aeg: oktoober 2007.

Monaco

Motiiv: vürstinna Grace'i 25. surma-aastapäev

Kirjeldus: mündil on vürstinna Grace'i kujutis, millest paremal on sõna „MONACO”, rahapaja tunnus, väljalaskeaasta 2007 ja graveerija tunnus. Kunstniku nimi R.B.BARON on toodud vürstinna juuste all. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 20 000 münti

Emissiooni aeg: juuli 2007.

Portugal

Motiiv: Euroopa Liidu eesistujariik Portugal

Kirjeldus: mündi sisemises osas on kujutatud korgitamme (quercus suber). Puutüvest vasakul, alumiste okste all on Portugali vapp ning paremal sõna „PORTUGAL”, jaotatuna kolmele reale. Mündi sisemise osa äärele puu alla on graveeritud kunstniku allkiri I. Vilar, väljalaskeaasta 2007, rahapaja tunnus INCM ja tekst „PRESIDÊNCIA DO CONSELHO DA UE”. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 2 miljonit münti

Emissiooni aeg: juuli 2007.

Euroala riigid

Motiiv: Rooma lepingu 50. aastapäev

Kirjeldus: mündil kujutatakse asutamislepingut, mille on allkirjastanud kuus asutajariiki. Lepingu taustaks on Roomas asuva Piazza del Campidoglio sillutis, mille kujundas Michelangelo. Asutamisleping kirjutati alla Roomas 25. märtsil 1957. Sõnad „Rooma lepingu 50. aastapäev”, „EUROOPA” ja mündi emiteerinud riigi nimi kirjutatakse vastavas euroala riigi keeles või ladina keeles. Seega on kõigil mälestusmüntidel sama kujundus, kuid kiri riigiti erinev. Rooma lepinguga asutati Euroopa Majandusühendus. Hiljem võeti sellest lähtuvalt 1999. aastal kasutusele euro ning lasti 2002. aastal ringlusse europangatähed ja -mündid. Lepingu aastapäeva tähistatakse 25. märtsil 2007. Euroala riigid on otsustanud sel puhul ühiselt välja anda mälestusmündi, mille kujundus valiti Euroopa rahapajade korraldatud konkursile esitatud tööde hulgast. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: riigiti erinev

Emissiooni aeg: märts 2007.

Saksamaa

Motiiv: Mecklenburg-Vorpommern

Kirjeldus: mündil on Schwerini loss ning kiri „Mecklenburg-Vorpommern” – liidumaa, kus loss asub. Motiivi kohal paikneb rahapaja tunnus A, D, F, G või J ning motiivist allpool on graveerija initsiaalid HH. Mündi välisringil on vermimisaasta 2007, Euroopa Liidu lipu 12 tähte ja sõnad „Bundesrepublik Deutschland”.

Emissiooni maht: 30 miljonit münti

Emissiooni aeg: veebruar 2007.

Luksemburg

Motiiv: Luksemburgi suurhertsogi palee

Kirjeldus: mündil on suurhertsog Henri profiil suurhertsogi palee taustal. Motiivist vasakul paikneb vermimisaasta 2007, selle kohal on graveerija initsiaalid ning all mündikoja tunnus. Kujutise alumises ääres on sõna „LËTZEBUERG”. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 1,1 miljonit münti

Emissiooni aeg: veebruar 2007.