Menu

2-eurosed mälestusmündid - 2007

Soome

€2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv: Soome iseseisvumise 90. aastapäev

Kirjeldus: mündil on kujutatud sõudepaati üheksa sõudjaga, mis sümboliseerib koostööd. Kujutise kohal on mündi väljalaskeaasta 2007 ja kujutise all riigi iseseisvumise aasta 1917. Aerudest vasakul on rahapaja tunnus ja paremal Soomet tähistav täheühend „FI”. Mündi välisringis on Euroopa Liidu lipu kaksteist tähte.

Emissiooni maht: 2 miljonit münti

Emissiooni aeg: detsember 2007.


San Marino

€2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv: Giuseppe Garibaldi 200. sünniaastapäev

Kirjeldus: mündi siseosas kujutatakse Giuseppe Garibaldi portreed. Mündi siseosa vasakusse äärde on graveeritud sõnad „SAN MARINO” ja paremasse äärde müntimise aasta 2007. Portreest vasakul paiknevad rahapaja tunnus (R) ning selle all kunstnik Ettore Lorenzo Frapiccini initsiaalid (E.L.F.). Mündi välisringi moodustavad Euroopa Liidu lipu kaksteist tähte.

Emissiooni maht: 130 000 münti

Emissiooni aeg: oktoober 2007.


Vatikani Linnriik

€2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv: Tema Pühaduse paavst Benedictus XVI 80. sünnipäev

Kirjeldus: mündi siseosas on Tema Pühaduse paavst Benedictus XVI portree külgvaates. Mündi siseosa äärde on graveeritud sõnad „BENEDICTI XVI P.M. AETATIS ANNO LXXX CITTA' DEL VATICANO”. Portreest vasakul paiknevad rahapaja tunnus (R), müntimise aasta 2007 ja graveerija initsiaalid M.C.C. INC. ning paremal kunstniku nimi LONGO. Mündi välisringis on Euroopa Liidu lipu kaksteist tähte.

Emissiooni maht: 100 000 münti

Emissiooni aeg: oktoober 2007.


Monaco

€2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv: vürstinna Grace'i 25. surma-aastapäev

Kirjeldus: mündil on vürstinna Grace'i kujutis, millest paremal on sõna „MONACO”, rahapaja tunnus, väljalaskeaasta (2007) ja graveerija tunnus. Kunstniku nimi (R.B.BARON) on toodud vürstinna juuste all. Mündi välisringis kujutatakse Euroopa Liidu lipu kahtteist tähte.

Emissiooni maht: 20 000 münti

Emissiooni aeg: juuli 2007.


Portugal

€2 mälestust jäädvustav külg

Motiiv: Euroopa Liidu eesistujariik Portugal

Kirjeldus: mündi sisemises osas on kujutatud korgitamme (quercus suber). Puutüvest vasakul, alumiste okste all on Portugali vapp ning paremal sõna „PORTUGAL”, jaotatuna kolmele reale. Mündi sisemise osa äärele puu alla on graveeritud kunstniku allkiri (I. Vilar), väljalaskeaasta (2007), rahapaja tunnus (INCM) ja tekst „PRESIDÊNCIA DO CONSELHO DA UE”. Mündi välisringis on Euroopa Liidu lipu kaksteist tähte.

Emissiooni maht: 2 miljonit münti

Emissiooni aeg: juuli 2007.


Euroala riigid

€2, mälestust jäädvustav külg €2, mälestust jäädvustav külg €2, mälestust jäädvustav külg €2, mälestust jäädvustav külg €2, mälestust jäädvustav külg €2, mälestust jäädvustav külg €2, mälestust jäädvustav külg €2, mälestust jäädvustav külg €2, mälestust jäädvustav külg €2, mälestust jäädvustav külg €2, mälestust jäädvustav külg €2, mälestust jäädvustav külg €2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv: Rooma lepingu 50. aastapäev

Kirjeldus: mündil kujutatakse asutamislepingut, mille on allkirjastanud kuus asutajariiki. Lepingu taustaks on Roomas asuva Piazza del Campidoglio sillutis, mille kujundas Michelangelo. Asutamisleping kirjutati alla Roomas 25. märtsil 1957. Sõnad „Rooma lepingu 50. aastapäev”, „EUROOPA” ja mündi emiteerinud riigi nimi kirjutatakse vastavas euroala riigi keeles või ladina keeles. Seega on kõigil mälestusmüntidel sama kujundus, kuid kiri riigiti erinev. Rooma lepinguga asutati Euroopa Majandusühendus. Hiljem võeti sellest lähtuvalt 1999. aastal kasutusele euro ning lasti 2002. aastal ringlusse euro pangatähed ja mündid. Lepingu aastapäeva tähistatakse 25. märtsil 2007. Euroala riigid on otsustanud sel puhul ühiselt välja anda mälestusmündi, mille kujundus valiti Euroopa rahapajade korraldatud konkursile esitatud tööde hulgast. Mündi välisringi moodustavad Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: riigiti erinev

Emissiooni aeg: märts 2007.


Saksamaa

€2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv: Mecklenburg-Vorpommern

Kirjeldus: mündil on Schwerini loss ning kiri „Mecklenburg-Vorpommern” – liidumaa, kus loss asub. Motiivi kohal paikneb rahapaja tunnus „A”, „D”, „F”, „G” või „J” ning motiivist allpool graveerija initsiaalid „HH”. Mündi välisringi moodustavad müntimise aasta 2007, Euroopa Liidu lipu kaksteist tähte ja sõnad „Bundesrepublik Deutschland”.

Emissiooni maht: 30 miljonit münti

Emissiooni aeg: veebruar 2007.


Luksemburg

€2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv: Luksemburgi suurhertsogi palee

Kirjeldus: mündil on suurhertsog Henri profiil suurhertsogi palee taustal. Motiivist vasakul paikneb müntimise aasta 2007, selle kohal graveerija initsiaalid ning all mündikoja tunnus. Kujutise alumises ääres on sõna „LËTZEBUERG”. Mündi välisringi moodustavad Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 1,1 miljonit münti

Emissiooni aeg: veebruar 2007.


tagasi algusse