Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Kas ir TARGET2?

29.06.2016.

TARGET2 ir maksājumu sistēma, kuras īpašnieks un operators ir Eurosistēma. Tā ir vadošā Eiropas platforma liela apjoma maksājumu apstrādei. Euro maksājumu apstrādei reālā laikā to izmanto gan centrālās bankas, gan komercbankas.

Kas ir maksājumu sistēmas?

Mūsdienu tautsaimniecības pamatā ir droša un efektīva darījumu plūsma. Maksājumu sistēmas ir tā "cauruļvadu sistēma", kas nodrošina naudas plūsmu tautsaimniecībā. TARGET2 ir maksājumu sistēma, kas ļauj ES bankām veikt savstarpējus naudas pārvedumus reālā laikā. Šo procesu dēvē par reālā laika bruto norēķiniem (RTGS).

Kāpēc TARGET2 darbība ir svarīga?

ECB ir patiesi ieinteresēta nodrošināt, lai maksājumu sistēmas un pārējā tirgus infrastruktūra darbotos raiti un efektīvi, kas ļautu saglabāt finanšu stabilitāti euro zonā. Tāpēc TARGET2 veido būtisku elementu ES finanšu integrācijā, nodrošinot brīvu naudas plūsmu pāri robežām un atbalstot ECB vienotās monetārās politikas īstenošanu.

Kā darbojas TARGET2?

Platformas īpašnieks un operators ir Eurosistēma. TARGET2 darbību vienkārši var skaidrot šādi.

  • Bankai A un bankai B ir konts centrālajā bankā
  • No bankas A uz banku B tiek veikts maksājums euro
  • Banka A iesniedz TARGET2 maksājuma rīkojumu
  • Bankas A konts tiek debetēts, savukārt bankas B konts tiek kreditēts – maksājums ir izpildīts
  • TARGET2 nosūta maksājuma informāciju bankai B

Kas var izmantot TARGET2?

ES centrālās bankas un attiecīgo valstu komercbanku sektors. Vairāk nekā 1700 banku izmanto TARGET2 euro maksājumu veikšanai savā vai savu klientu vārdā. Ņemot vērā filiāles un meitasuzņēmumus, TARGET2 iespējams vērsties pie gandrīz 55 000 banku (un to klientiem) visā pasaulē.

Kas ir TARGET2? Kas ir TARGET2?

PAPILDU INFORMĀCIJA

Uzziniet vairāk par līdzīgām tēmām