Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Sprendimai dėl pinigų politikos

2016 m. gruodžio 8 d.

Šiandien vykusiame posėdyje ECB valdančioji taryba nusprendė, kad pagrindinių refinansavimo operacijų palūkanų norma ir palūkanų normos naudojantis ribinio skolinimosi ir indėlių galimybėmis nesikeis ir atitinkamai bus 0,00 %, 0,25 % ir −0,40 %. Valdančioji taryba ir toliau mano, kad ECB pagrindinės palūkanų normos nesikeis arba bus mažesnės dar gana ilgą laiką ir net gerokai ilgiau, negu bus vykdomos turto pirkimo programos.

Kalbant apie nestandartines pinigų politikos priemones, pažymėtina, kad Valdančioji taryba nusprendė, kad turto pagal turto pirkimo programą bus perkama už 80 mlrd. eurų per mėnesį iki 2017 m. kovo pabaigos. Nuo 2017 m. balandžio mėn. iki tų metų gruodžio pabaigos arba ilgiau, jei tai bus būtina, tačiau bet kokiu atveju tol, kol Valdančioji taryba įsitikins, kad infliacijos raida vėl tapo tvari ir atitinka siekį, turto bus perkama už 60 mlrd. eurų per mėnesį. Jeigu per tą laiką perspektyva taps mažiau palanki arba jeigu tolesnis tvarus infliacijos raidos koregavimas nebeatitiks finansų sąlygų, Valdančioji taryba ketina padidinti programos apimtį arba trukmę. Bus ne tik perkama turto, bet ir reinvestuojamos pagrindinės pagal turto pirkimo programą įsigytų vertybinių popierių sumos, suėjus jų terminui.

Kad Eurosistemos turto pirkimo programa ir toliau vyktų sklandžiai, Valdančioji taryba nusprendė pakeisti kai kuriuos jos parametrus. Išsamiau apie tai bus pranešta šios dienos spaudos konferencijoje ir atskirame pranešime spaudai.

ECB Pirmininkas pakomentuos, kuo remiantis priimti šie sprendimai, šiandien 14.30 val. (Vidurio Europos laiku) prasidedančioje spaudos konferencijoje.

Dėl tikslios formuluotės, kuriai pritarė Valdančioji taryba, žr. tekstą anglų kalba.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai