Banking Supervision
Latviešu
Other languages1 +
Menu
INFORMĀCIJA PRESEI

Noslēgušās ECB Eiropas kultūras dienas – Latvija 2013

2013.15.11.

EMBARGO

Pārsūtīšanas embargo līdz piektdienai, 2013. gada 15. novembrim, plkst. 21.30 pēc Viduseiropas laika

Šovakar ar noslēguma koncertu Frankfurtes pasākumu centrā Gesellschaftshaus Palmengarten noslēdzās ECB KULTŪRAS DIENAS – Latvija 2013 Valsts kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" un Latvijas Radio koris izpildīja Ērika Ešenvalda, Pētera Vaska un bulgāru komponistes Dobrinkas Tabakovas (Dobrinka Tabakova) skaņdarbus.

Šis koncerts bija pēdējais četru nedēļu programmā pasākumā, kas tika rīkots sadarbībā ar Latvijas Banku un kurā patrona pienākumus kopīgi uzņēmās ECB prezidents Mario Dragi (Mario Draghi) un Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs. Programmā ietilpa klasiskās mūzikas un avangarda popmūzikas koncerti, izstādes, teātra izrādes, filmas, pasākumi bērniem, literatūras lasījumi un paneļdiskusijas, demonstrējot Latvijas daudzpusīgo kultūru.

Tāpat kā iepriekšējos gados, viens no spilgtākajiem pasākumiem bija labdarības koncerts, kas tika rīkots ciešā sadarbībā ar Frankfurtes pilsētu. Ērģelniece Iveta Apkalna, soprāns Inga Kalna un trompetists Reinholds Frīdrihs (Reinhold Friedrich) atskaņoja dažādus skaņdarbus no baroka un romantisma līdz pat mūsdienu mūzikai. Pēc labdarības koncerta iegūtie līdzekļi (kopumā 7000 euro) tika ziedoti iniciatīvai Mädchenbüro Frankfurt, kas sniedz atbalstu meitenēm vecumā no 10 gadiem, kuras nāk no dažādām kultūrām, piedāvājot ārpusskolas dienas aprūpi un papildu apmācības iespējas.

EIROPAS KULTŪRAS DIENU noslēgumā abi pasākuma patroni pateicās māksliniekiem, sponsoriem un organizatoriem par to, ka šie pasākumi varēja notikt.

"Esam tuvāk iepazīstinājuši Frankfurtes iedzīvotājus ar vēl vienas Eiropas Savienības dalībvalsts kultūru. Tūkstošiem cilvēku izmantojuši šo vienreizējo iespēju iepazīt Latvijas kultūru, un esmu pārliecināts, ka viņi bija sajūsmināti par EIROPAS KULTŪRAS DIENU laikā piedāvāto pasākumu augsto kvalitāti," teica Eiropas Centrālās bankas prezidents Mario Dragi.

"Latvijai šī bija lieliska iespēja nodemonstrēt, ko mūsu valsts var piedāvāt kultūras jomā divu citu svarīgu notikumu priekšvakarā, Rīgai kļūstot par 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu un 2014. gada 1. janvārī Latvijai ieviešot euro," sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Jau tiek plānotas nākamās EIROPAS KULTŪRAS DIENAS. 2014. gadā iepazīsim Bulgārijas kultūru.

Plašāka informācija par EIROPAS KULTŪRAS DIENĀM – Bulgārija 2014, kas tiks rīkotas sadarbībā ar Българска народна банка (Bulgārijas Nacionālo banku), būs pieejama ECB interneta vietnē 2014. gada vasarā.

Lai saņemtu papildinformāciju, lūdzam vērsties pie Nilsa Bīnemaņa ( Niels Bünemann, tālr. +49 69 1344 7455).

EIROPAS KULTŪRAS DIENĀM

Kontaktinformācija presei