Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
INFORMĀCIJA PRESEI

Tiek atklātas ECB Eiropas kultūras dienas – Latvija 2013

2013.16.10.

EMBARGO

Pārsūtīšanas embargo līdz trešdienai, 2013. gada 16. oktobrim, plkst. 10.00 pēc Viduseiropas laika

ECB EIROPAS KULTŪRAS DIENAS – Latvija 2013, kas tiek rīkotas sadarbībā ar Latvijas Banku un kurās patrona pienākumus kopīgi uzņēmušies ECB prezidents Mario Dragi (Mario Draghi) un Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, tiks atklātas šovakar plkst. 20.00 ar atklāšanas koncertu Vecajā operā (Alte Oper) Frankfurtē pie Mainas.

Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri diriģenta Aināra Rubiķa vadībā atskaņos Latvijas un Eiropas romantisma mūzikas skaņdarbus. Koncerta solisti būs Baiba Skride (vijole), Reinis Zariņš (klavieres) un Aigars Reinis (ērģeles). Programmā – Pētera Barisona, Riharda Dubras, Kamila Sensānsa un Riharda Vāgnera skaņdarbi, kā arī latviešu komponistu kora dziesmas a cappella izpildījumā. Starptautiskajā mūzikas pasaulē Latvija ir slavena kā izcilas kora mūzikas centrs – valstī ir vairāk nekā 400 koru.

KULTŪRAS DIENU programmā vēl iekļauti šādi spilgti pasākumi.

Labdarības koncerts 2013. gada 26. oktobrī Frankfurtes Paula baznīcā (Paulskirche)

Ērģelniece Iveta Apkalna, soprāns Inga Kalna un vācu trompetists Reinholds Frīdrihs (Reinhold Friedrich) atskaņos dažādus skaņdarbus no baroka un romantisma līdz pat mūsdienu mūzikai. Šajā koncertā iegūtie līdzekļi tiks ziedoti iniciatīvai Mädchenbüro Frankfurt, kas sniedz atbalstu meitenēm vecumā no 10 gadiem, kuras nāk no dažādām kultūrām, piedāvājot ārpusskolas dienas aprūpi un papildu apmācības iespējas. Koncerts organizēts sadarbībā ar Frankfurtes pilsētu.

Teātra izrādes 2013. gada 19. un 20. oktobrī uz Schauspiel Frankfurt skatuves

Jaunais Rīgas teātris ar izrādi "Garā dzīve" Alvja Hermaņa režijā divus vakarus uzstāsies uz Schauspiel Frankfurt skatuves. Šajā skatītāju iemīļotajā uzvedumā pieci aktieri attēlo pensionāru dzīvi postpadomju komunālajā dzīvoklī.

Arhitektūras izstāde no 2013. gada 24. oktobra līdz 23. novembrim House of Finance telpās

Izstādē "Rīga TOP!" varēs iepazīties ar viduslaiku Hanzas pilsētas Rīgas arhitektūras pērlēm, kas ietver bagātīgu jūgendstila arhitektūras mantojumu. Izstāde organizēta sadarbībā ar Rīgas pilsētu.

Noslēguma koncerts 2013. gada 15. novembrī pasākumu centrā Gesellschaftshaus Palmengarten

Noslēguma koncertā divi izcili mūsdienu latviešu mūzikas ansambļi – Valsts kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" un Latvijas Radio koris – izpildīs Ērika Ešenvalda, Pētera Vaska un bulgāru komponistes Dobrinkas Tabakovas (Dobrinka Tabakova) skaņdarbus.

Visu programmu (kas ietver fotoizstādi, literatūras vakarus un pasākumus bērniem) sk. ECB interneta vietnē www.ecb.europa.eu/culturaldays.

Sīkāku informāciju par pasākumiem varat saņemt, rakstot uz e-pasta adresi cultural-days@ecb.europa.eu vai zvanot pa Kultūras dienu informatīvo tālruni +49 69 1344 5555 (no pirmdienas līdz piektdienai plkst. 10.00–14.00).

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem
SEE ALSO

Find out more about related content

EIROPAS KULTŪRAS DIENĀM

Latvija 2013