Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
INFORMĀCIJA PRESEI

ECB Eiropas kultūras dienas – Latvija 2013

2013.17.09.

2013. gada 16. oktobris–15. novembris

Šāgada Eiropas Centrālās bankas (ECB) rīkotajās EIROPAS KULTŪRAS DIENĀS mūs priecēs mākslinieki no Latvijas – valsts, kura nākamā ieviesīs euro. Dažādās kultūras dzīves norises vietās visā Frankfurtē notiks pasākumi Latvijas Bankas un ECB kopīgi veidotās programmas ietvaros, ko apvienos moto "Iedvesmojošā Latvija". Pasākuma patrona pienākumus kopīgi uzņemsies ECB prezidents Mario Dragi (Mario Draghi) un Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

"Iedvesmojošā Latvija" – programmas spilgtākie akcenti

  • Pirmo reizi šīs iniciatīvas vēsturē EIROPAS KULTŪRAS DIENAS sāksies ar iepazīšanās pasākumu – paneļdiskusiju, kuras laikā diplomāti, zinātnieki un rakstnieku aprindu ievērojami pārstāvji sniegs ieskatu Latvijas šodienā. Pasākums notiks Gētes Universitātē 2013. gada 14. oktobrī.

MŪZIKA

  • Atklāšanas koncertā 2013. gada 16. oktobrī Frankfurtes Vecajā operā (Alte Oper) Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri diriģenta Aināra Rubiķa vadībā sniegs Latvijas un citvalstu komponistu romantiskās mūzikas programmu. Koncerta solisti būs Baiba Skride (vijole), Reinis Zariņš (klavieres) un Aigars Reinis (ērģeles). Programmā – Pētera Barisona, Riharda Dubras, Kamila Sensānsa un Riharda Vāgnera simfoniskie vai vokālsimfoniskie skaņdarbi, kā arī latviešu komponistu a cappella kordziesmas. Starptautiskajā mūzikas pasaulē Latvija ir slavena kā augstu attīstītas koru kultūras zeme – valstī ir aptuveni 400 koru. Šāgada labdarības koncertā 2013. gada 26. oktobrī Frankfurtes Paula baznīcā (Paulskirche) skanēs ērģeļmūzika. Ērģelniece Iveta Apkalna, soprāns Inga Kalna un Vācijas trompetists Reinholds Frīdrihs (Reinhold Friedrich) atskaņos baroka, romantisma un mūsdienu mūzikas opusus. Šajā koncertā iegūtie līdzekļi tiks ziedoti iniciatīvai Mädchenbüro Frankfurtkas sniedz atbalstu meitenēm vecumā no 10 gadiem, kuras nāk no dažādām kultūrām, piedāvājot ārpusskolas dienas aprūpi un papildu apmācīb as iespējas. Koncerts organizēts sadarbībā ar Frankfurtes pilsētu.
  • Noslēguma koncertā 15. novembrī pasākumu centrā Gesellschaftshaus Palmengarten divi citi izcili Latvijas profesionālie kolektīvi – Valsts kamerorķes tris Sinfonietta Rīga un Latvijas Radio koris – atskaņos Ērika Ešenvalda, Pētera Vaska un bulgāru komponistes Dobrinkas Tabakovas (Dobrinka Tabakova) darbus.

TEĀTRIS

  • Jaunais Rīgas teātris ar izrādi "Garā dzīve" Alvja Hermaņa režijā divus vakarus uzstāsies uz Schauspiel Frankfurt skatuves.

ARHITEKTŪRA

  • No 24. oktobra līdz 23. novembrim izstādē "Rīga TOP!" House of Finance varēs iepazīties ar Hanzas pilsētas Rīgas arhitektūras pērlēm, kas citstarp ietver bagātīgu jūgendstila arhitektūras mantojumu. Līdztekus izstādei notiks divas paneļdiskusijas. Vienu no tām Vācijas Arhitektūras muzejā (Deutsche Architekturmuseum) vadīs profesors Oskars Redbergs. Izstāde tiek organizēta sadarbībā ar Rīgas pilsētu.

Visu programmu (kas ietver arī fotoizstādi, literatūras vakarus un pasākumus bērniem), kā arī KULTŪRAS DIENU 2013 REKLĀMKADRUS sk. ECB interneta vietnē www.ecb.europa.eu/culturaldays.

Sīkāku informāciju par pasākumiem varat saņemt, rakstot uz e-pasta adresi cultural-days@ecb.europa.eu vai zvanot pa Kultūras dienu informatīvo tālruni +49 69 1344 5555 (no pirmdienas līdz piektdienai plkst. 10.00–14.00).

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem
SEE ALSO

Find out more about related content

EIROPAS KULTŪRAS DIENAS

Latvija 2013