Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Eurosistema pristato serijos „Europa“ 5 eurų banknotą

2013 m. sausio 10 d.

Šiandien Europos Centrinio Banko (ECB) pirmininkas Mario Draghi pristatė serijos „Europa“ 5 eurų banknotą. Banknoto pristatymas buvo svarbiausias parodos „Naujas euro veidas“ atidarymo momentas. Paroda veikia Archeologijos muziejuje Frankfurte prie Maino nuo 2013 m. sausio 11 d. iki kovo 10 d.

Gaminant naujus 5 eurų banknotus buvo atsižvelgta į pažangą banknotų technologijos srityje, nes pirmoji banknotų serija buvo išleista daugiau negu prieš dešimtmetį. Naujuosiuose banknotuose pritaikyti keli nauji ir patobulinti apsaugos požymiai. Vandens ženkle ir hologramoje panaudotas graikų mitologijos karalaitės Europos portretas, todėl ir naujoji banknotų serija pavadinta šiuo vardu. Dėmesį patraukiančio smaragdo spalvos skaičiaus spalva keičiasi iš ryškiai žalios į sodriai mėlyną ir sukuria kintančios šviesos efektą – blizga viršutinė arba apatinė skaičiaus dalis. Palei banknoto kairįjį ir dešinįjį kraštus esantys iškilūs brūkšneliai padeda lengviau atpažinti banknotą, ypač sutrikusio regėjimo žmonėms. Šiuos apsaugos požymius planuojama panaudoti visuose naujuose banknotuose. Juos paprasta patikrinti taikant „apčiuopk–pažvelk–pakreipk“ metodą.

Kaip ir pirmosios serijos, naujosios serijos dizainas pagrįstas tema „amžiai ir stiliai“, išsaugotos tos pačios vyraujančios spalvos. Pirmiausia į apyvartą (nuo 2013 m. gegužės 2 d.) bus išleistas 5 eurų banknotas. Kitų nominalų, t. y. 10, 20, 50, 100, 200 ir 500 eurų, banknotai į apyvartą bus išleisti per kelis ateinančius metus nominalo didėjimo tvarka.

Iš pradžių pirmosios serijos banknotai apyvartoje cirkuliuos kartu su naujosios serijos banknotais, tačiau pamažu bus išimami iš apyvartos ir galiausiai nustos būti teisėta mokėjimo priemonė. Kada tai įvyks, bus pranešta labai iš anksto. Tačiau pirmosios serijos banknotai savo vertės niekada nepraras ir juos bus galima bet kada pasikeisti bet kuriame euro zonos nacionaliniame centriniame banke.

Daugiau informacijos paskelbta informacijos rinkinyje ir interneto svetainėje www.nauji-euru-banknotai.eu. Šioje interneto svetainėje rasite žaidimą Euro Cash Academy. Tai – mokomasis žaidimas, kuriame nuotaikingai pristatomas naujasis 5 eurų banknotas ir kiti eurų banknotai. Be to, 2013 m. balandžio mėn. bankams, parduotuvėms ir įvairioms įmonėms bus išplatinti lankstinukai apie naujuosius 5 eurų banknotus. Visa tai visuomenei ir profesionaliems grynųjų pinigų tvarkytojams turėtų padėti laiku susipažinti su naujaisiais banknotais, o taip pat užtikrinti, kad serijos „Europa“ banknotai būtų sklandžiai išleisti į apyvartą.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai