Menu

2-eurosed mälestusmündid - 2006

Vatikani Linnriik

€2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv: Šveitsi kaardiväe 500. aastapäev

Kirjeldus: mündil on kujutatud Šveitsi kaardiväelast paavstile truudusetõotust andmas. Kaardiväelast ümbritseb poolringis kiri „GUARDIA SVIZZERA PONTIFICIA” ning lipu all paikneb emiteeriva riigi nimi „CITTÀ DEL VATICANO”. Vasakul, lipuvardaga kohakuti on graveerija allkiri „O. ROSSI” ning selle kohal aastaarv 1506. Ülal paremas ääres on aastaarv 2006 ja selle all rahapaja märk „R”. Mündi välisringi moodustavad Euroopa Liidu kaksteist tähte.

Emissiooni maht: 100 000 münti

Emissiooni aeg: november 2006.


San Marino

€2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv: Christopher Columbuse 500. surma-aastapäev

Kirjeldus: mündi keskel on Christopher Columbuse portree ja kolme karavelli kujutised. Portree kohal on kiri „SAN MARINO” ja tuulteroos ning sellest paremal paikneb rahapaja tunnus „R”. All paberirullil on aastaarvud 1506 – 2006. Kujutist ümbritsevad Euroopa Liidu kaksteist tähte.

Emissiooni maht: 120 000 münti

Emissiooni aeg: oktoober 2006.


Soome

€2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv: üldise ja võrdse valimisõiguse 100. aastapäev

Kirjeldus: mündi siseosas on kujutatud joonega eraldatud mehe ja naise nägu. Mündi vasakus osas on kuupäev 1.10.1906 ning paremas emiteerimise aasta ja riigi lühendi kombinatsioon „20 FI 06”. Rahapaja tunnus „M” asetseb mõlema näo kõrval. Mündi välisringi moodustavad Euroopa Liidu kaksteist tähte.

Emissiooni maht: 2,5 miljonit münti

Emissiooni aeg: oktoober 2006.


Belgia

€2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv: Atomium

Kirjeldus: mündi keskel on kujutatud Atomium ning sellest paremal graveerija initsiaalid „LL”. Kaks rahapaja tunnust paiknevad siseosa allääres. Mündi välisringi moodustavad Euroopa Liidu kaksteist tähte, lühend „B” ja müntimise aasta 2006.

Emissiooni maht: 5 miljonit münti

Emissiooni aeg: aprill 2006.


Saksamaa

€2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv: Schleswig-Holstein

Kirjeldus: mündi keskel on Lübecki sümbol, Holstentori värav. Selle all paikneb sõna „Schleswig-Holstein” – esimene Saksamaa 16 liidumaa seast, mida kujutatakse euro mälestusmündil. Paremal on graveerija initsiaalid „LDS”. Rahapaja tunnusena on kujutisest vasakul märgitud üks tähtedest „A”, „D”, „F”, „G” või „J”. Mündi välisringi moodustavad müntimise aasta 2006, Euroopa Liidu kaksteist tähte ja sõnad „Bundesrepublik Deutschland”.

Emissiooni maht: 30 miljonit münti

Emissiooni aeg: veebruar 2006.


Itaalia

€2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv: XX taliolümpiamängud – Torino 2006

Kirjeldus: mündi keskosas on mäesuusataja kujutis. Kujutise kohal paiknevad sõnad „GIOCHI INVERNALI” ning vasakul pool kiri „TORINO” ja Torino sümbol – Mole Antonelliana torn. Samas on ka Itaalia Vabariigi lühend „RI” ja mündikoja tunnus „R”. Suusatajast paremale on kirjutatud väljalaskeaasta 2006 ja kujundaja Maria Carmela Colaneri initsiaalid „MCC”. Kujutist ümbritsevad Euroopa Liidu kaksteist tähte.

Emissiooni maht: 40 miljonit münti

Emissiooni aeg: jaanuar 2006.


Luksemburg

€2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv: troonipärija suurhertsog Guillaume'i 25. sünnipäev

Kirjeldus: mündi keskosas on suurhertsog Henri profiil, mis katab osaliselt suurhertsog Guillaume'i profiili. Kujutise all on väljalaskeaasta 2006, mida ümbritsevad täht „S” ja mündikoja tunnus. Kujutise kohal paikneb sõna „LËTZEBUERG”. Kujutist ümbritsevad mündi välisservas Euroopa Liidu kaksteist tähte.

Emissiooni maht: 1,1 miljonit münti

Emissiooni aeg: jaanuar 2006.


tagasi algusse