Možnosti vyhledávání
Home Média ECB vysvětluje Výzkum a publikace Statistika Měnová politika Euro Platební systémy a trhy Kariéra
Návrhy
Třídit podle
TISKOVÁ ZPRÁVA

ECB spouští v souvislosti s novou bankovkou 10 € online soutěž

16. prosince 2013

EMBARGO

Embargo na zveřejnění do 10.00 SEČ v pondělí 16. prosince 2013
  • Před představením nové bankovky 10 € v lednu 2014 se obyvatelé Evropské unie mohou seznámit s ochrannými prvky bankovky v soutěži, která bude dnes spuštěna.
  • Dvacet hráčů s nejvyšším skóre vyhraje VIP bankovky 5 € ze série Europa vlastnoručně podepsané prezidentem Evropské centrální banky.
  • Osmdesát dalších finalistů získá bankovky 10 € z první série v pamětním provedení.

Nová bankovka 10 € bude představena 13. ledna 2014 a do oběhu bude uvedena během příštího roku. V zájmu propagace jejích ochranných prvků spouští dnes Evropská centrální banka online soutěž určenou obyvatelům EU, kteří dovršili 18 let. Úkolem hráčů je rozpoznat čtyři z těchto ochranných prvků a také odhadnout množství eurobankovek, které jsou v eurozóně k 31. prosinci 2013 v oběhu.

Christine Graeffová, generální ředitelka pro komunikaci a jazykové služby v ECB k tomu uvedla: „Euro je nejviditelnější a také mezinárodně nejznámější symbol sjednocené Evropy. Eurobankovky používá denně 334 milionů lidí. Tato soutěž nám všem zábavným způsobem připomíná, abychom se na ně podívali zblízka.“

Soutěž (včetně jejích podmínek) je k dispozici na stránce www.nove-eurobankovky-cs.eu. Informace pro média poskytne Elodie Lafitte Nowodazkij, tel.: +49 69 1344 7390.

KONTAKT

Evropská centrální banka

Generální ředitelství pro komunikaci

Reprodukce je povolena pouze s uvedením zdroje.

Kontakty pro média