Menu

2-eurosed mälestusmündid - 2005

Vatikani Linnriik

€2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv: 20. ülemaailmne noortepäev

Kirjeldus: mündi keskosas on kujutatud Kölni katedraali, mille kohal on sabatäht. Sõnad „XX GIORNATA MONDIALE DELLA GIOVENTU” moodustavad mündi keskosa ülemises ääres poolringi, sõnade vahele jäävad sabatähe saba ja kaks kirikutorni, millest üks ulatub mündi välisservani. Kaksteist tähte moodustavad välisringi ülemises osas poolringi. Välimise ringi ülemises osas on tähtede vahel müntimise aasta (2005) ja rahapaja tunnus „R”. Välisringi alumises osas moodustavad sõnad „CITTÀ DEL VATICANO” poolringi.

Emissiooni maht: 100 000 münti

Emissiooni aeg: detsember 2005.


San Marino

€2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv: rahvusvaheline füüsika aasta 2005

Kirjeldus: mündi keskosas on vaba tõlgendus allegoorilisest maalist, mida tuntakse „La fisica antica“ nime all ja mis kujutab Galileo Galileid planeete uurimas. Müntimise aasta on märgitud laual seisva gloobuse alla. Kujutisest vasakul on rahapaja tunnus „R”. Paremal on graveerija initsiaalid „LDS”. Sõnad „SAN MARINO” moodustavad motiivi kohal poolringi, sõnad „ANNO MONDIALE DELLA FISICA” jooksevad piki siseringi alumist äärt. Mündi välisringis asetsevad Euroopa Liidu kaksteist tähte. Tähtede vahel on stiliseeritud aatomi osad, mis katavad kogu mündi.

Emissiooni maht: 130 000 münti

Emissiooni aeg: oktoober 2005.


Itaalia

€2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv: Euroopa põhiseaduse lepingu allakirjutamise esimene aastapäev

Kirjeldus: mündi keskosas on kujutatud Europet ja sõnni. Europe hoiab käes pliiatsit ja Euroopa põhiseaduse lepingu teksti. Kujutisest vasakul üleval on rahapaja tunnus „R”. Vasakul all on graveerija Maria Carmela Colaneri initsiaalid „MCC”. Müntimise aasta asub kujutisest üleval paremal sõnni pea kohal. Kujutise allosas on Itaalia Vabariigi lühend „RI”. Välisringi alumises osas moodustavad sõnad „COSTITUZIONE EUROPEA” poolringi. Mündi välisringi ülemises osas on kujutatud kaksteist tähte.

Emissiooni maht: 18 miljonit münti

Emissiooni aeg: oktoober 2005.


Soome

€2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv: Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni 60. aastapäev ja Soome ÜROsse kuulumise 50. aastapäev

Kirjeldus: mündi keskosas on mosaiigitükikestest moodustuv rahutuvi. Tuvist allpool, piki sisemise ringi alumist äärt on vasakul sõnad „FINLAND — UN” ja paremal müntimise aasta. Aastaarvu kohal mosaiigi juures on täht „K” – graveerija initsiaal. Rahutuvi kujutise all on rahapaja tunnus „M”. Mündi välisringis asetsevad Euroopa Liidu kaksteist tähte.

Emissiooni maht: 2 miljonit münti

Emissiooni aeg: oktoober 2005.


Austria

€2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv: Austria riigilepingu 50. aastapäev

Kirjeldus: mündi keskosas on reprodutseeritud allkirjad ja pitserid Austria riigilepingust, mille kirjutasid 1955. aasta mais alla Nõukogude Liidu, Ühendkuningriigi, Ameerika Ühendriikide ja Prantsusmaa välisministrid ja suursaadikud ning tollane Austria välisminister Leopold Figl. Pitserite kohale on graveeritud tekst „50 JAHRE STAATSVERTRAG” ning nende alla käibelelaskmise aasta 2005. Vertikaalsete triipudega taust kujutab Austria riigivärve (punane-valge-punane). Mündi välisringis asetsevad Euroopa Liidu kaksteist tähte.

Emissiooni maht: 7 miljonit münti

Emissiooni aeg: mai 2005.


Hispaania

€2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv: 400 aastat Miguel de Cervantese romaani „Teravmeelne hidalgo Don Quijote La Manchast” esmakordsest väljaandmisest

Kirjeldus: mündi keskosas on oda käes hoidva Don Quijote kujutis, tagaplaanil on tuuleveskid. Vasakul on vermitud sõna „ESPAÑA”; mille all paikneb rahapaja märk „M”. Mündi välisringis asetsevad Euroopa Liidu kaksteist tähte, millest neli on mündi sisse vermitud. Mündi allossa on märgitud väljalaskeaasta.

Emissiooni maht: 8 miljonit münti

Emissiooni aeg: aprill 2005.


Belgia

€2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv: Belgia ja Luksemburgi majandusliit

Kirjeldus: mündi keskosas on (vasakult paremale) Luksemburgi suurhertsog Henri ja Belgia kuningas Albert II profiilid, mille all paikneb aastaarv 2005. Paremal all on tähekombinatsioon „LL” – graveerija initsiaalid. Profiile ja kuupäeva ümbritsevad Euroopa Liidu kaksteist tähte ning vasakul suurhertsog Henri ja paremal kuningas Albert II monogramm. Mündi allosas paikneva kahe tähe vahele on märgitud rahapaja tunnused.

Emissiooni maht: 6 miljonit münti

Emissiooni aeg: märts 2005.


Luksemburg

€2, mälestust jäädvustav külg

Motiiv: suurhertsog Henri 50. sünnipäev, tema troonileastumise viies aastapäev ja suurhertsog Adolphe'i sajas surma-aastapäev

Kirjeldus: mündi keskosas on Tema Kuningliku Kõrguse suurhertsog Henri külgvaates kujutis, mis katab osaliselt suurhertsog Adolphe'i kujutist. Kujutiste kohal asub tekst „GRANDS-DUCS DE LUXEMBOURG”. Kujutiste all on nimed „HENRI “ ja „ADOLPHE“, mille all omakorda paiknevad vastavalt aastaarvud *1955 ja †1905. Mündi äärt katab ringikujuliselt Euroopa Liidu 12 tähega kaunistatud sõna „LËTZEBUERG”. Mündi allossa mündikoja tunnuse ja tähe „S” vahele on märgitud väljalaskeaasta 2005.

Emissiooni maht: 2,8 miljonit münti

Emissiooni aeg: jaanuar 2005.


tagasi algusse