Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri

2-eurosed mälestusmündid – 2005

Vatikani Linnriik

Motiiv: 20. ülemaailmne noortepäev

Kirjeldus: mündi keskosas on kujutatud Kölni katedraali, mille kohal on sabatäht. Sõnad „XX GIORNATA MONDIALE DELLA GIOVENTÙ” moodustavad mündi keskosa ülemises ääres poolringi, sõnade vahele jäävad sabatähe saba ja kaks kirikutorni, millest üks ulatub mündi välisservani. Kaksteist tähte moodustavad välisringi ülemises osas poolringi. Välisringi ülemises osas on tähtede vahel vermimisaasta 2005 ja rahapaja tunnus R. Välisringi alumises osas moodustavad sõnad „CITTÀ DEL VATICANO” poolringi.

Emissiooni maht: 100 000 münti

Emissiooni aeg: detsember 2005.

San Marino

Motiiv: rahvusvaheline füüsika aasta 2005

Kirjeldus: mündi keskosas on vaba tõlgendus allegoorilisest maalist, mida tuntakse „La fisica antica” nime all ja mis kujutab Galileo Galileid planeete uurimas. Vermimisaasta on märgitud laual seisva gloobuse alla. Kujutisest vasakul on rahapaja tunnus R. Paremal on graveerija initsiaalid LDS. Sõnad „SAN MARINO” moodustavad motiivi kohal poolringi, sõnad „ANNO MONDIALE DELLA FISICA” jooksevad piki siseringi alumist äärt. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte. Tähtede vahel on stiliseeritud aatomi osad, mis katavad kogu mündi taustapinna.

Emissiooni maht: 130 000 münti

Emissiooni aeg: oktoober 2005.

Itaalia

Motiiv: Euroopa põhiseaduse lepingu allakirjutamise esimene aastapäev

Kirjeldus: mündi keskosas on kujutatud Europet ja sõnni. Europe hoiab käes pliiatsit ja Euroopa põhiseaduse lepingu teksti. Kujutisest vasakul üleval on rahapaja tunnus R. Vasakul all on graveerija Maria Carmela Colaneri initsiaalid MCC. Vermimisaasta asub kujutisest üleval paremal sõnni pea kohal. Kujutise allosas on Itaalia Vabariigi lühend RI. Välisringi alumises osas moodustavad sõnad „COSTITUZIONE EUROPEA” poolringi. Mündi välisringi ülemises osas on kujutatud kaksteist tähte.

Emissiooni maht: 18 miljonit münti

Emissiooni aeg: oktoober 2005.

Soome

Motiiv: Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni 60. aastapäev ja Soome ÜROsse kuulumise 50. aastapäev

Kirjeldus: mündi keskosas on mosaiigitükikestest moodustuv rahutuvi. Tuvist allpool, piki sisemise ringi alumist äärt on vasakul sõnad „FINLAND — UN” ja paremal vermimisaasta. Aastaarvu kohal mosaiigi juures on täht K – graveerija initsiaal. Rahutuvi kujutise all on rahapaja tunnus M. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 2 miljonit münti

Emissiooni aeg: oktoober 2005.

Austria

Motiiv: Austria riigilepingu 50. aastapäev

Kirjeldus: mündi keskosas on reprodutseeritud allkirjad ja pitserid Austria riigilepingust, mille kirjutasid 1955. aasta mais alla Nõukogude Liidu, Ühendkuningriigi, Ameerika Ühendriikide ja Prantsusmaa välisministrid ja suursaadikud ning tollane Austria välisminister Leopold Figl. Pitserite kohale on graveeritud tekst „50 JAHRE STAATSVERTRAG” ning nende alla käibelelaskmise aasta 2005. Vertikaalsete joontega taust kujutab Austria riigivärve (punane-valge-punane). Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 7 miljonit münti

Emissiooni aeg: mai 2005.

Hispaania

Motiiv: 400 aastat Miguel de Cervantese romaani „Teravmeelne hidalgo Don Quijote La Manchast” esmakordsest väljaandmisest

Kirjeldus: mündi keskosas on oda käes hoidva Don Quijote kujutis, tagaplaanil on tuuleveskid. Vasakul on vermitud sõna „ESPAÑA”; mille all paikneb rahapaja märk M. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte, millest neli on mündi sisse vermitud. Mündi allossa on märgitud väljalaskeaasta.

Emissiooni maht: 8 miljonit münti

Emissiooni aeg: aprill 2005.

Belgia

Motiiv: Belgia ja Luksemburgi majandusliit

Kirjeldus: mündi keskosas on (vasakult paremale) Luksemburgi suurhertsog Henri ja Belgia kuningas Albert II profiilid, mille all paikneb aastaarv 2005. Paremal all on tähekombinatsioon LL – graveerija initsiaalid. Profiile ja kuupäeva ümbritsevad välisringil Euroopa Liidu lipu kaksteist tähte ning vasakul suurhertsog Henri ja paremal kuningas Albert II monogramm. Mündi allosas paikneva kahe tähe vahele on märgitud rahapaja tunnused.

Emissiooni maht: 6 miljonit münti

Emissiooni aeg: märts 2005.

Luksemburg

Motiiv: suurhertsog Henri 50. sünnipäev, tema troonileastumise viies aastapäev ja suurhertsog Adolphe'i 100. surma-aastapäev

Kirjeldus: mündi keskosas on Tema Kuningliku Kõrguse suurhertsog Henri külgvaates kujutis, mis katab osaliselt suurhertsog Adolphe'i kujutist. Kujutiste kohal asub tekst „GRANDS-DUCS DE LUXEMBOURG”. Kujutiste all on nimed „HENRI” ja „ADOLPHE”, mille all omakorda paiknevad vastavalt aastaarvud *1955 ja †1905. Mündi äärt katab ringikujuliselt Euroopa Liidu lipu 12 tähega kaunistatud sõna „LËTZEBUERG”. Mündi allossa mündikoja tunnuse ja tähe S vahele on märgitud väljalaskeaasta 2005.

Emissiooni maht: 2,8 miljonit münti

Emissiooni aeg: jaanuar 2005.