Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Kas yra TARGET2?

2016 06 29

TARGET2 yra Eurosistemos sukurta ir valdoma mokėjimų sistema. Tai yra pagrindinė Europos platforma didelės vertės mokėjimams apdoroti. Ja naudojasi ir centriniai, ir komerciniai bankai mokėjimams eurais atlikti realiu laiku.

Kas yra mokėjimo sistemos?

Šiuolaikinė ekonomika grindžiama saugiais ir patikimais sandorių srautais. Mokėjimų sistemos sukuria sąlygas pinigų judėjimui šalyje. TARGET2 yra mokėjimų sistema, kurią naudodami ES bankai gali pervesti pinigus vieni kitiems realiu laiku. Ji vadinama realaus laiko atskirųjų atsiskaitymų (RLAA) sistema.

Kodėl TARGET2 sistema svarbi?

ECB labai suinteresuotas, kad mokėjimų sistemos ir kitokia rinkos infrastruktūra funkcionuotų sklandžiai ir veiksmingai, kad euro zonoje būtų užtikrintas finansinis stabilumas. Todėl TARGET2 sistema yra vienas svarbiausių finansinės integracijos ES elementų. Ji užtikrina laisvą pinigų srautų judėjimą tarp šalių ir padeda įgyvendinti ECB bendrą pinigų politiką.

Kaip TARGET2 veikia?

Platforma priklauso Eurosistemai ir yra jos valdoma. Paprastai kalbant, ji veikia taip:

  • bankas A ir bankas B turi sąskaitas centriniame banke;
  • bankas A nori atlikti mokėjimą eurais bankui B;
  • bankas A pateikia mokėjimo nurodymą į TARGET2 sistemą;
  • banko A sąskaita debetuojama, o banko B sąskaita kredituojama – mokėjimas atliktas;
  • TARGET2 perduoda informaciją apie mokėjimą bankui B.

Kas gali naudotis TARGET2 sistema?

ES centriniai bankai ir komercinių bankų nacionalinės bendruomenės. Daugiau kaip 1 700 bankų vykdo sandorius eurais savo arba savo klientų vardu naudodamiesi TARGET2 sistema. Jei įtrauksime bankų filialus ir patronuojamąsias įstaigas, mokėjimai per TARGET2 sistemą gali pasiekti 55 000 bankų visame pasaulyje (ir visus jų klientus).

Kas yra TARGET2? Kas yra TARGET2?

TAIP PAT ŽIŪRĖKITE

Sužinokite daugiau panašiomis temomis