Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri
  • PRESSITEADE

Ukraina toetuseks toimub heategevuskontsert Berliini Riigiooperis

2. märts 2022

Euroopa Keskpank (EKP) ja Saksamaa keskpank aitavad korraldada Berliini Riigiooperis toimuvat kontserti rahu toetuseks. Orkestrit ja koori juhatab dirigent Daniel Barenboim. Kontsert toimub pühapäeval, 6. märtsil 2022 Berliinis algusega kell 11.00 Kesk-Euroopa aja järgi.

Kontserdist võtavad osa EKP president Christine Lagarde ja Saksamaa keskpanga president Joachim Nagel. Mõlemad on väljendanud oma õudust Venemaa rünnaku suhtes Ukraina vastu. „Praegusel Euroopa jaoks süngel ajal oleme südames ja mõtetes Ukraina rahvaga,” ütles Christine Lagarde. Joachim Nagel lisas, et tunneme kaasa kõigile, kes selle šokeeriva rünnaku tõttu kannatavad. „Tahame tulla kokku, et näidata oma solidaarsust.”

EKP, Saksamaa keskpank ja teised eurosüsteemi keskpangad toetavad heategevuskampaaniat oma annetustega. Kogu kontserdi tulu ja kõik muud annetused suunatakse ÜRO Ukraina humanitaarabifondile, mille kaudu edastatakse abi Ukrainale. Selleks on Saksamaa keskpank avanud konto Ukraina humanitaarabifondile mõeldud annetuste vastuvõtmiseks.

Deutsche Bundesbank

IBAN: DE50 5040 0000 0050 4050 40

BIC: MARKDEFFXXX

Annetuse sihteesmärk: Ukraine Humanitarian Fund

Kontserdi otseülekannet saab jälgida kultuuriportaali rbbKultur veebilehel.

Meediakanalite küsimustele vastab Peter Ehrlich (tel: +49 69 1344 8320).

KONTAKTANDMED

Euroopa Keskpank

Avalike suhete peadirektoraat

Taasesitus on lubatud, kui viidatakse algallikale.

Meediakontaktid