Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

2018 m. ECB Europos kultūros dienos „Šviečianti Lietuva“

2018 m. rugpjūčio 17 d.

  • Trys renginiai Frankfurte prie Maino nuo rugpjūčio 23 d. iki spalio 16 d.
  • Pirmas renginys: rugpjūčio 23 d. kartu su Heseno žemės visuomeniniu transliuotoju Hessischer Rundfunk rengiamas Europa Open Air koncertas po atviru dangumi Weseler Werft teritorijoje ant Maino upės kranto
  • Antras renginys: rugsėjo 25 d. labdaros koncertas Šv. Povilo bažnyčioje (Paulskirche)
  • Trečias renginys: spalio 16 d. Lietuvos kamerinio orkestro koncertas Senojoje operoje (Alter Oper)

Šiais metais per Europos Centrinio Banko (ECB) Europos kultūros dienas, rengiamas su šūkiu „ Šviečianti Lietuva“, visuomenė galės susipažinti su Lietuvos menininkais ir muzika. Frankfurte prie Maino vyks trys kultūros renginiai. Programą parengė Lietuvos bankas kartu su ECB. Globėjai – ECB Pirmininkas Mario Draghi ir Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

„Didžiuojuosi, kad galėsime pristatyti Lietuvą per Europos kultūros dienas. Turėsime galimybę parodyti turtingas mūsų šalies muzikos tradicijas ir puikią progą dar kartą paminėti šiais metais švenčiamą Lietuvos valstybės atkūrimo šimto metų sukaktį“, – sako Vitas Vasiliauskas.

„Kai daugelis Europoje mato tik skirtumus, tokie renginiai primena, kiek daug turime ir bendro. Kultūra, muzika ir menas – nuostabi kalba, kurią suprantame visi“, – sako Mario Draghi.

„Šviečianti Lietuva“ programa

Rugpjūčio 23 d.: Europa Open Air koncertas Weseler Werft teritorijoje Frankfurte, pradžia 18.00 val.

Rugpjūčio 23 d. vyks pirmasis ECB Europos kultūros dienų renginys – Heseno žemės visuomeninio transliuotojo Frankfurto radijo simfoninio orkestro (Frankfurt Radio Symphony Orchestra – Hessischer Rundfunk) koncertas po atviru dangumi ant Maino upės kranto Weseler Werft teritorijoje.

Orkestras, diriguojamas vyriausiojo dirigento Andrés Orozco-Estrada, kartu su choru „Jauna muzika“ ir solistais iš Lietuvos atliks Lietuvos ir viso Baltijos regiono mitų ir legendų įkvėptus kūrinius. Vakarą pradės ir Maino upės krantinę Baltijos ritmais nuspalvins Frankfurto radijo didysis orkestras (Frankfurt Radio Big Band) ir atlikėja iš Lietuvos Viktorija Gečytė.

Rugsėjo 25 d.: labdaros koncertas Šv. Povilo bažnyčioje (Paulskirche) Frankfurte, pradžia 20.00 val.

Rugsėjo 25 d. Šv. Povilo bažnyčioje koncertuos akordeonininkas Jonas Vozbutas ir Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“. Koncertas skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Renginys nemokamas, tačiau bus galima paaukoti labdaros organizacijai Joblinge, kuri padeda socialiai pažeidžiamiems jauniems žmonėms rasti darbą ir įgyti profesinį išsilavinimą. Renginys organizuojamas kartu su Frankfurto miesto savivaldybe.

Spalio 16 d.: Lietuvos kamerinio orkestro koncertas Senojoje operoje (Alter Oper) Frankfurte, pradžia 20.00 val.

Koncertuos Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas Sergej Krylov) su solistais Džeraldu Bidva (smuikas), Lina Dambrauskaite (sopranas), Giovanni da Silva (tenoras) ir Andriumi Žlabiu (fortepijonas). Be J. C. Bacho ir W. A. Mocarto muzikos, žiūrovai išgirs ir tris Lietuvos kompozitorių kūrinius.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Utai Harnischfeger tel. +49 69 1344 6321.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai