Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Lietuvoje sėkmingai baigtas perėjimas prie euro

2015 m. sausio 16 d.
  • 2015 m. sausio 15 d. pasibaigė laikotarpis, kai buvo galima atsiskaityti ir litais, ir eurais.
  • Lietuvos bankas litų banknotus ir monetas į eurus keis neribotą laiką.

Šiandien pasibaigus dviem savaitėms, kai atsiskaityti buvo galima ir litais, o grąža buvo atiduodama eurais, eurai tapo vienintele teisėta mokėjimo priemone Lietuvoje. Taip buvo baigtas daug mėnesių trukęs Lietuvos institucijų, padedant Eurosistemai ir Europos Komisijai, pasirengimas naujajai valiutai.

„Sklandus perėjimas prie euro Lietuvoje – tai įvairių nacionalinių ir Europos institucijų bendradarbiavimo rezultatas“, – sakė Europos Centrinio Banko vykdomosios valdybos narys Yves Mersch. „Tai ne tik milžiniška logistikos operacija, bet ir labai svarbus žingsnis Lietuvai stiprinant ryšius su savo partneriais Europoje. Be to, buvo dar kartą patvirtinta, kad bendroji valiuta yra patraukli“.

Į Lietuvą iki šiol atgabenta 132 mln. eurų banknotų ir 370 mln. eurų monetų. Grynieji eurai į apyvartą leidžiami per Lietuvos banko kasas, platų bankomatų tinklą, komercinius bankus, kredito unijas bei pašto skyrius. Prieš valiutos keitimą Lietuvoje buvo išplatinta apie 900 000 lietuviškų eurų monetų rinkinių (rinkinio kaina – 11,59 euro).

ECB ir Lietuvos bankas vykdė informacinę kampaniją, kurios pagrindinis tikslas buvo informuoti žmones apie eurų banknotų dizaino ypatumus ir apsaugos priemones. 2014 m. gruodžio mėn. ECB vardu atliktos apklausos rezultatai parodė, kad 76 % lietuvių jautėsi gerai pasirengę valiutos keitimui.

Lietuvos bankas litų banknotus ir monetas į eurus nemokamai keis neribotą laiką oficialiu kursu 1 EUR = 3,45280 LTL. Kitų euro zonos šalių nacionaliniai centriniai bankai litų banknotus ir monetas į eurus oficialiu kursu nemokamai keis iki 2015 m. vasario 28 d. Vienos sandorio šalies arba vienu sandoriu į eurus keičiama suma per vieną dieną negali viršyti 1 000 eurų.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Eszter Miltényi-Torstensson, tel. +49 69 1344 8034.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai