Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri

What does the ECB do for you?

Stabiilsus on meie eesmärk

Stabiilsus on vajalik kõigile ja meie esmane eesmärk on hoida hinnad stabiilsena. Põhimõtteliselt aitab meie tegevus inimestel teha hõlpsamalt tulevikuplaane, koguda sääste ja investeerida tulevikku. Mida see praktikas tähendab? Kuidas meie tegevus mõjutab inimeste igapäevaelu?

Vaata lähemalt meie Instagrami lehelt Kas stabiilsus läheb korda ka sulle?

Millist kasu saavad inimesed EKP tegevusest?

Eurot saab usaldada

Hoolitseme meie ühisraha euro käekäigu eest. 346 miljonit eurooplast võivad usaldada eurot nii oma koduriigis kui ka reisides ning õppides või töötades teistes riikides. Euro meenutab meile iga päev, et koostööd tehes oleme saavutanud rahu, vabaduse ja jõukuse.

Vaata lähemalt ühisraha hüvede kohta

Tulevikuplaane saab teha suurema kindlustundega

Muudame tulevikuplaanide tegemise hõlpsamaks. Kuidas me seda teeme? Näiteks kehtestame baasintressimäärasid, et ohjata kiiret inflatsiooni. Samuti aitame kaasa finantssüsteemi sujuvale toimimisele, vähendades finantsstabiilsust ohustavaid riske. See aitab kindlamalt otsustada, kuidas tulevikus raha säästa või kulutada.

Vaata lähemalt, kuidas EKP aitab teha tulevikuplaane

Raha on euroala pankades turvaliselt hoitud

Kas pangas olev raha on kaitstud? Jah, euroala pankades hoitav raha on turvaliselt kaitstud. Järjepidev ja ühtlustatud järelevalve tagab pankade elujõulisuse ja šokkidele vastupidavuse.

Lühidalt EKP pangandusjärelevalvest

Millised on muud põhjused, miks keskendume stabiilsusele?

Meie tegevus aitab tagada, et raha väärtus säilib ja majandus kasvab. See on üks viis tagada stabiilsus. Vaata videost, milliseid muid võimalusi selleks on: