Wykaz osób odpowiedzialnych w krajowych bankach centralnych

Testy urządzeń do sprawdzania autentyczności i obsługi banknotów

Poniższy wykaz przeznaczony jest dla producentów urządzeń do automatycznego sprawdzania autentyczności banknotów oraz urządzeń do obsługi banknotów według definicji zawartych w „Ramowych zasadach...”.
W celu przetestowania urządzenia należy skontaktować się z osobą odpowiedzialną we właściwym banku centralnym.

Osoba odpowiedzialna Adres Telefon Faks E-mail
Rudy Moerenhout Banque Nationale de Belgique
Boulevard de Berlaimont 14
B - 1000 Bruxelles
+32 2 221 41 48 +32 2 221 30 75 rudy.moerenhout@nbb.be
Thomas Reifenberger Deutsche Bundesbank
External Cashrecycling
Hegelstraße 65
D - 55122 Mainz
+49 6131 377 4501   cashrecycling@bundesbank.de
Sven Eckel Deutsche Bundesbank
External Cashrecycling
Hegelstraße 65
D - 55122 Mainz
+49 6131 377 4502   cashrecycling@bundesbank.de
Fragos Vasileios Bank of Greece
Cash Centre, Cash Processsing Section
341, Messogion Avenue,
GR-15231 Halandri, Athens
+30 210 6709 189 +30 210 6709 195 vfragos@bankofgreece.gr
Maria Fragiadaki Bank of Greece
Cash Centre, Cash Processsing Section
341, Messogion Avenue,
GR-15231 Halandri, Athens
+30 210 6709 189 +30 210 6709 195 mfragiadaki@bankofgreece.gr
Beatriz García Bardera Banco de España
Alcalá, 522
E - 28027 Madrid
+ 34 91 338 81 70 +34 91 338 6887 beatriz.garcia@bde.es
Pierre-Marie Romain Banque de France
32-1259
31, rue Croix des Petits Champs
F - 75049 Paris Cedex 01
+33 1 42 92 64 80 +33 1 42 92 45 52 1259-PLATEFORME-UT@banque-france.fr
Josephine Healy Central Bank of Ireland
Currency Issue Division
PO Box 61
Currency Centre
Sandyford Road
Dublin 16
IRELAND
+353 1 2198 699 +353 1 2956 536 cashcycle@centralbank.ie
Fabrizio Fortunato Banca d'Italia
Servizio Cassa Generale
Via Nazionale, 91
I - 00184 Roma
+ 39 06 4792 3782 +39 06 4792 3896 fabrizio.fortunato@bancaditalia.it
Mr Patrice Bernabei Banque centrale du Luxembourg
Département Monnaie fiduciaire
2, Boulevard Royal
L-2983 Luxembourg
+352 4774 4540 +352 4774 4960 patrice.bernabei@bcl.lu
Mrs J. Hijlkema-Duikers De Nederlandsche Bank
Section Cash Supervision
Westeinde 1
NL - 1017 ZN Amsterdam
+ 31 20 524 3369 + 31 20 524 2505 j.hijlkema-duikers@dnb.nl
Norbert Götzl Oesterreichische Nationalbank
Otto-Wagner-Platz 3
Postfach 61
A - 1011 Wien
+ 43 1 404 20 1312 + 43 1 404 20 1399 oenb-testzentrum@oenb.at
Dominique Feichtinger Oesterreichische Nationalbank
Otto-Wagner-Platz 3
Postfach 61
A - 1011 Wien
+ 43 1 404 20 1313 + 43 1 404 20 1399 oenb-testzentrum@oenb.at
Carlos Gonçalves Banco de Portugal
Departamento de Emissão e Tesouraria - NMDT
Quinta do Chacão
PT - 2580-000 Carregado
+35 1 263 856 550 +35 1 263 858 464 carlos.alberto.goncalves@bportugal.pt
Olli Vehmas Suomen Pankki
PL 160
FIN - 00101 Helsinki
+358 10 831 3410 +358 9 878 5401 Olli.Vehmas@bof.fi