Menu

Aukštybinis pastatas

Dviejų dalių biurų bokšto pamatų klojimas

2010 m. Grossmarkthalle pastate vyko išmontavimo darbai ir buvo padėti dviejų dalių biurų bokšto pamatai. Dangoraižio vakarinėje pusėje yra požeminė darbuotojų automobiliams skirta stovėjimo aikštelė.

Šio dviejų dalių biurų bokšto pamatų storis yra maždaug 3 metrai. Betonui sutvirtinti (t. y. įterpiant plieninius strypus) prireikė apie 4 200 tonų plieno. Pamatus reikėjo lieti dalimis. Liejant kiekvieną pamatų dalį, betonas turėjo būti pilamas nuolat.

Požeminių aukštų statyba

2010–2011 m. žiemą buvo statomi du dviejų dalių biurų bokšto požeminiai aukštai ir atskira darbuotojų automobiliams skirta aikštelė. Ji pastatyta dviejų dalių biurų bokšto vakarinėje pusėje; dviejuose aikštelės lygiuose bus apytikriai 600 vietų.

Aukštų statyba tęsiasi

Nuo 2011 m. liepos mėn. aukštybinio pastato konstrukcinis karkasas iškilo virš Grossmarkthalle pastato. Du biurų bokštai statomi tokiu pačiu tempu, per savaitę pastatant po vieną aukštą, tačiau aukščio atžvilgiu vienas bokštas yra didesnis už kitą. Konstrukcinio karkaso viršų juosia geltonos spalvos apsauginė struktūra, leidžianti vykdyti klojimo ir betonavimo darbus blogu oru ir pučiant stipriems vėjams, nekeliant pavojaus darbuotojų saugai netgi dideliame aukštyje. Bokštų betoninės šerdys, kartu su techninėmis instaliacijomis ir liftų šachtomis, statomos naudojant bokštines darbines platformas, o aukštai statomi naudojant perdangų klojinius. Betoninių šerdžių statyba lenkia aukštų statybą apytikriai 1–3 aukštais.

Pirmoji jungiamoji platforma

2011 m. lapkričio mėn. atriume tarp dviejų biurų bokštų buvo pritvirtinti pirmieji sutvirtinimai. Iš viso jų bus keturiolika. Šie plieniniai sutvirtinimai ir jungiamosios platformos jungia abu biurų bokštus. Jie tvirtinami prie didelių mazgų. Pirma jungiančioji plokštė buvo pritvirtinta 2011 m. liepos mėn. Plieniniai sutvirtinimai į statybvietę atgabenami dalimis ir surenkami atriume. Tuomet šios atskiros dalys suvirinamos taip, kad kiekvienas iš sutvirtinimų būtų sudarytas iš dviejų dalių.