Vzdelávacie materiály

ECB ponúka množstvo multimediálnych materiálov, pomocou ktorých sa mladí ľudia, študenti i široká verejnosť môžu dozvedieť viac o základných ekonomických konceptoch, ako napríklad inflácia a cenová stabilita.

Pripravili sme tiež sériu interaktívnych hier, z ktorých niektoré sú dostupné ako smartfónové aplikácie, a organizujeme súťaž pre študentov Generácia €uro.

Euro Video Challenge

Víťazmi súťaže Euro Video Challenge sú Jason Halbgewachs a Michiel Van Aarnhem. Gratulujeme! Pozrite si víťazné video, ako aj druhé a tretie najlepšie video. Ďakujeme všetkým súťažiacim, ktorí ukázali, že ekonomika môže byť aj zaujímavá a zrozumiteľná.

Viac informácií

Vyskúšajte si novú verziu Euro Cash Academy

Postava z Euro Cash Academy

V Euro Cash Academy sa prostredníctvom jednoduchého kvízu alebo prechádzky po virtuálnom námestí môžete dozvedieť viac o eurových bankovkách a ich ochranných prvkoch. Je k dispozícii aj ako smartfónová aplikácia. Vyskúšajte si najnovšiu verziu!


Súťaž pre študentov Generácia €uro

Girl in front of PC entering the Generation Euro Students’ Competition

Baví vás ekonómia? Chcete sa dozvedieť viac o ECB a menovej politike? Zapojte sa do súťaže pre študentov Generácia €uro! Súťaž je určená pre tímy študentov stredných škôl v eurozóne.

Súťaž pre študentov Generácia €uro


Hry a aplikácie

Hry a aplikácie ECB

Zahrajte si hry od ECB! V hre Euro Run a novej verzii aplikácie Euro Cash Academy sa môžete naučiť veľa zaujímavého o bankovkách a minciach. V hre Top Floor je vašou úlohou získať dôležité dokumenty a doručiť ich Rade guvernérov. Ak vás zaujíma, ako sa dá ovplyvňovať ekonomika pomocou úrokových sadzieb, zahrajte si hru €conomia. Hra Inflation Island vás zasa naučí všetko o inflácii.


ECB vysvetľuje

Hľadáte informácie a materiály o ECB? Radi by ste sa dozvedeli viac o niektorých z činností, ktoré ECB vykonáva?

ECB vysvetľuje