Vzdelávacie materiály

ECB ponúka množstvo multimediálnych materiálov, pomocou ktorých sa mladí ľudia, študenti i široká verejnosť môžu dozvedieť viac o základných ekonomických konceptoch, ako napríklad inflácia a cenová stabilita.

Pripravili sme tiež sériu interaktívnych hier, z ktorých niektoré sú dostupné ako smartfónové aplikácie, a organizujeme súťaž pre študentov Generácia €uro.

Zapojte sa do súťaže Tetris®: nová bankovka 50 €!

Súťaž Tetris®: nová bankovka 50 € umožňuje hráčom spoznať novú bankovku a odhaliť jej ochranné prvky. Sto najlepších hráčov získa cenu.

Súťaž potrvá od 5. júla do 29. augusta a môžu sa do nej zapojiť občania EÚ vo veku od 18 rokov. Zahrajte si hru na svojom počítači alebo mobilnom telefóne aj vy a staňte sa jedným zo šťastných výhercov.

Súťaž pre študentov Generácia €uro

Girl in front of PC entering the Generation Euro Students’ Competition

Baví vás ekonómia? Chcete sa dozvedieť viac o ECB a menovej politike? Zapojte sa do súťaže pre študentov Generácia €uro! Súťaž je určená pre tímy študentov stredných škôl v eurozóne.

Súťaž pre študentov Generácia €uro


Hry a aplikácie

Hry a aplikácie ECB

Zahrajte si hry od ECB! V hre Tetris sa môžete zoznámiť s novou bankovkou 50 €. Hra Euro Run a aplikácia Euro Cash Academy vám umožňujú naučiť sa veľa zaujímavého o bankovkách a minciach. V hre Top Floor je vašou úlohou získať dôležité dokumenty a doručiť ich Rade guvernérov. Ak vás zaujíma, ako sa dá ovplyvňovať ekonomika pomocou úrokových sadzieb, zahrajte si hru €conomia. Hra Inflation Island vás zasa naučí všetko o inflácii.


ECB vysvetľuje

Hľadáte informácie a materiály o ECB? Radi by ste sa dozvedeli viac o niektorých z činností, ktoré ECB vykonáva?

ECB vysvetľuje