Mokymui

Ar žinai, kas rūpinasi euru? Kas yra infliacija? Ir kodėl tau svarbus kainų stabilumas?

Atsakymus į šiuos klausimus ir dar daugiau sužinosi pažiūrėjęs šį trijų minučių trukmės pasakojimą apie ECB ir Eurosistemos vaidmenį ir uždavinius.


Žaidimai ir animacija

Top Floor

TOP FLOOR – pakilk iki viršaus!

Nori pasitikrinti savo žinias apie ECB ir Eurosistemą? Pabandyk atsakyti į šio žaidimo klausimus!

Turėsi atsakyti į klausimus apie ECB, Eurosistemos ir Europos centrinių bankų sistemos vaidmenį ir uždavinius. Atsakyk juos teisingai ir, surinkęs septynis svarbius dokumentus, pristatyk juos į posėdį dėl euro zonos palūkanų normų viršutiniame aukšte susirinkusiai Valdančiajai tarybai.

Top Floor – pakilk iki viršaus!

ECONOMIA

€CONOMIA – pinigų politikos žaidimas

Ar sugebėtum suvaldyti infliaciją? Pasistenk, kad ji būtų stabili ir šiek tiek mažesnė nei 2 %.

Available on the App Store

ECONOMIA – tai žaidimas, kuris paprastai paaiškina, kaip veikia pinigų politikos mechanizmas. Žaidimas nebūtinai perteikia Europos Centrinio Banko ar bet kurio kito euro zonos centrinio banko požiūrį.

ECONOMIA – pinigų politikos žaidimas

„Inflation Island“

Žaidimas „Inflation Island“ – kokį poveikį ekonomikai daro infliacija

Ar žinai, kuo skiriasi defliacija, kainų stabilumas, didelė infliacija ir hiperinfliacija? Sužinok tai žaisdamas „Inflation Island“.

Žaidimas „Inflation Island“

Mokykloms

Moksleivių konkurso „Euro karta“ logotipas

Domiesi ekonomika? Tuomet registruokis ir dalyvauk moksleiviams skirtame konkurse „Euro karta“. Konkurse gali dalyvauti euro zonos vidurinių mokyklų moksleiviai, kurie nori daugiau sužinoti apie kainų stabilumą, ECB ir pinigų politiką. Nugalėtojai dalyvaus Europos apdovanojimų renginyje Frankfurte, o prizus jiems įteiks ECB Pirmininkas!

Moksleivių konkursas „Euro karta“
Ana ir Aleksas

Žaidimus, sąveikiąsias pateiktis, leidinius ir parodą apimanti Euro mokykla – nauja idėja, pagrįsta mokomųjų priemonių rinkiniu.
Jos tikslas – patraukliai ir žaismingai padėti daugiau sužinoti apie eurų banknotus bei monetas ir jų apsaugos požymius.

Euro mokykla
Ana, Aleksas ir infliacijos pabaisa

Šiame mokytojams ir paaugliams skirtame informacijos rinkinyje aiškinama kainų stabilumo svarba galutinio vartotojo požiūriu. Jis susideda iš 8 min. vaizdo siužeto, lankstinuko moksleiviams ir knygos mokytojams.

Animacinis filmukas mokykloms apie kainų stabilumą

Ir dar