Täiendavat lugemist

Kas tead, kes jälgib euro käekäiku? Mis on inflatsioon? Miks on hinnastabiilsus sinu jaoks oluline?

Vastused neile küsimustele ja palju lisateavet leiad kolmeminutilisest klipist EKP ja eurosüsteemi rolli ja ülesannete kohta.


Mängud ja animatsioonid

Top Floor

Top Floor – jõua ülemisele korrusele!

Kui hästi oled tuttav EKP ja eurosüsteemiga? Mängi ja pane oma teadmised proovile!

Sul tuleb vastata küsimustele EKP, eurosüsteemi ja Euroopa Keskpankade Süsteemi rolli ja ülesannete kohta. Õigesti vastates saad koguda seitse dokumenti EKP nõukogu jaoks, kes koguneb ülemisel korrusel, et võtta vastu otsus euroala intressimäärade kohta.

Top Floor – jõua ülemisele korrusele!

€CONOMIA

€conomia – rahapoliitika mäng

Kas suudad hoida inflatsiooni kontrolli all? Inflatsiooni tuleks hoida madalal tasemel – veidi alla 2% – ja stabiilsena.

Available on the App Store

€CONOMIA on mäng, mis selgitab lihtsustatult rahapoliitika toimimist. Mäng ei pruugi kajastada Euroopa Keskpanga ega ühegi teise euroala keskpanga vaateid.

€CONOMIA – rahapoliitika mäng

„Inflation Island”

Inflation Island – kuidas inflatsioon mõjutab majandust

Kas tead, mis vahe on deflatsioonil, hinnastabiilsusel, kõrgel inflatsioonil ja hüperinflatsioonil? Selgita see välja mänguga „Inflation Island”.

Mäng „Inflation Island”

Õpilastele

Generation €uro õpilasauhinna logo

Kui sind huvitab majandusteadus, võid osaleda Generation €uro õpilasauhinna konkursil. See on mõeldud euroala riikide keskkooliõpilastele, kes soovivad rohkem teada saada hinnastabiilsuse, EKP ja rahapoliitika kohta. Võitjad kutsutakse pidulikule tseremooniale Maini-äärses Frankfurdis, et vastu võtta auhind EKP presidendilt.

Generation €uro õpilasauhind
Anna ja Aleks

Eurokool pakub mitmeid uusi õppematerjale, sisaldades nii mänge, interaktiivseid rakendusi, väljaandeid kui ka näitust.
Selle eesmärk on pakkuda põnevaid ja meelelahutuslikke võimalusi tutvuda põhjalikumalt europangatähtede ja -müntidega ning nende turvaelementidega.

Eurokool
Anna, Aleks ja inflatsioonikoll

Õpilastele ja õpetajatele mõeldud teabematerjalide kogumikus selgitatakse, kuidas mõjutab hinnastabiilsus tarbijaid. Kogumikku kuuluvad 8-minutiline videoklipp, teabematerjal õpilastele ja õppevahend õpetajatele.

Hinnastabiilsust tutvustav multifilm õpilastele

Lisateave

Euro sümboliga kohvitass

Mis on inflatsioon?

EKP püüab hoida inflatsiooni 2% lähedal, kuid siiski alla selle. Kuidas inflatsioonimäära arvutatakse? Mis mõjutas eelmise kuu inflatsioonimäära kõige enam?