Vzdělávací materiály

ECB nabízí širokou škálu multimediálních nástrojů, které mohou mladým lidem, studentům a široké veřejnosti pomoci blíže se seznámit se základními ekonomickými pojmy jako inflace a cenová stabilita.

Připravili jsme také sérii interaktivních her, z nichž některé si můžete stáhnout jako aplikace do chytrého telefonu, a provozujeme studentskou soutěž Generation €uro.

Zapojte se nyní do soutěže Tetris® nová bankovka 50 €!

Zapojte se do soutěže Tetris® nová bankovka 50 €. Poznáte v ní tuto novou bankovku, až odhalíte její ochranné prvky. 100 nejlepších hráčů vyhraje cenu.

Soutěže se mohou od 5. července do 29. srpna zúčastnit všichni občané EU ve věku alespoň 18 let. Pusťte se do hry na počítači nebo mobilním telefonu a staňte se jedním ze šťastných výherců.

Zúčastni se studentské soutěže Generation €uro.

Girl in front of PC entering the Generation Euro Students’ Competition

Zajímá tě ekonomie? Chceš se dozvědět více o ECB a měnové politice? Pak se přihlas do studentské soutěže Generation €uro, která je určená týmům studentů ze středních škol v eurozóně.

Studentská soutěž Generation €uro


Hry a aplikace

Hry a aplikace ECB

Zahrajte si hry ECB! Zahrejte si hru Tetris a poznejte tak novou bankovku 50 €. Rozšiřte si své znalosti o bankovkách a mincích při hraní her Euro Run a Euro Cash Academy. Získejte dokumenty pro Radu guvernérů na nejvyšším patře ve hře Top Floor. Stanovte úrokové sazby ve hře €conomia a poučte se o inflaci ve hře Inflation Island.


ECB vysvětluje

Hledáte informace a jejich zdroje související s ECB? Chtěli byste se dozvědět více o některých otázkách týkajících se ECB?

ECB vysvětluje