ECB ir jaunimo dialogas: #AskDraghi

Rengiame trečiąjį jaunimo dialogą, šį kartą per internetinę platformą Debating Europe, kurioje jaunimas gali diskutuoti aktualiomis temomis su Europos lyderiais.

Prašėme 2018 m. sausio 17–23 d. atsiųsti klausimų Pirmininkui Mario Draghi per „Twitter“ ir „Facebook“ kuria nors iš šių temų:

  • Europos ekonomikos atsigavimas ir jaunimo nedarbas
  • kriptovaliutos ir sistema „blockchain“
  • dar vienos pasaulinės ekonomikos krizės tikimybė

Išklausykite jo atsakymus į penkis atrinktus klausimus, o tada prisijunkite prie diskusijos! Galite parašyti komentarą socialinės žiniasklaidos svetainėse arba Debating Europe svetainėje.

Europos ekonomikos atsigavimas ir jaunimo nedarbas

Pirmininkas Draghi patvirtina, kad Europos ekonomika jau keletą metų nepaliaujamai auga, o užimtumas yra didesnis nei kada nors anksčiau. Tačiau padėtį turime ir toliau gerinti ir siekti, kad naudos gautų visi.

„Kada Europa galutinai atsigaus po nuosmukio?“

„Įsivaizduokite, kad dėl dirbtinio intelekto ir robotų kyla masinis (jaunimo) nedarbas. Kaip į tai reaguotų ECB?

„Blockchain“ ir kriptovaliutos

„Blockchain“ – technologinė naujovė, kuri galėtų padidinti efektyvumą. Šiuo metu aiškinamės, ar ateityje galėtume ją naudoti mūsų paslaugoms teikti. Kalbėdamas apie bitkoiną ir apie tai, ar galite juo pasitikėti, Pirmininkas Draghi pataria būti atsargiems, nes bitkoino stabilumo nepalaiko joks centrinis bankas ar vyriausybė, o ECB už šią kriptovaliutą irgi nėra atsakingas.

„Kaip pasitelkdami „blockchain“ technologiją galime skatinti ekonomiką?“

„Jeigu būtumėte mano vietoje – jaunas universiteto studentas, ar įsigytumėte bitkoinų ir atidėtumėte juos juodai dienai?“

Pasaulinė ekonomikos krizė

Pastaroji krizė buvo sunki, tačiau blogiausias jos etapas – jau praeityje. Europos šalys krizėje atsidūrė turėdamos rimtų problemų, todėl ir negalėjo į ją tinkamai reaguoti. Šiandien daugelyje sričių padaryta didelė pažanga, todėl esame geriau pasirengę ateičiai.

„Kaip manote, ar ES ir ECB prieš prasidedant dar vienai didelei ekonominei krizei sugebės reformuotis tiek, kad sugebėtų ją įveikti?“

Sužinokite daugiau

Norite sužinoti daugiau apie šio ECB ir jaunimo dialogo temas? Apsilankykite šiuose tinklalapiuose.

Dar vienos pasaulinės ekonomikos krizės tikimybė
  • Economic recovery and the new phase of monetary policy („Ekonomikos atsigavimas ir naujas pinigų politikos etapas“, ECB pirmininko pavaduotojo Vítoro Constâncio kalba 2017 m. lapkričio 13 d. 20-osios „Euro finansų savaitės“ („Euro Finance Week“) įžanginėje konferencijoje Frankfurte prie Maino)
  • Sustaining openness in a dynamic global economy („Saugant atvirumą dinamiškos pasaulio ekonomikos kontekste“, ECB Pirmininko Mario Draghi kalba 2017 m. rugpjūčio 25 d. Kanzaso federalinio rezervo banko surengtame ekonominės politikos simpoziume Džekson Houle)
Kriptovaliutos ir „blockchain“ technologija
Europos ekonomikos atsigavimas ir jaunimo nedarbas
  • Youth unemployment in the euro area („Jaunimo nedarbas euro zonoje“, ECB Pirmininko Mario Draghi pagrindinis pranešimas Dublino Trejybės koledže vykusio Henry Grattan paskaitų ciklo metu 2017 m. rugsėjo 22 d.)
  • Accompanying the economic recovery („Kartu su ekonomikos atsigavimu“, ECB Pirmininko Mario Draghi kalba 2017 m. birželio 27 d. ECB centrinės bankininkystės forume Sintroje)

Ankstesni renginiai

Dublinas, Airija, 2017 m. rugsėjo mėn.
Jaunimas, inovacijos ir produktyvumas Europoje; Lisabona, 2017 m.

Pirmininkas Mario Draghi susitiko su jaunais europiečiais Dublino Trejybės koledže penktadienį, 2017 m. rugsėjo 22 d.

Renginys buvo suorganizuotas kartu su Airijos centriniu banku ir Dublino Trejybės koledžu.

Ar sistema „blockchain“ bus svarbi ateityje? Ar tikėtini nekilnojamojo turto kainų burbulai kelia didėjantį susirūpinimą Valdančiajai tarybai? Ar labai svarbus vaidmuo tenka šiuolaikinių centrinių bankų ateities gairėms ir aiškiam komunikavimui?

Pasiklausykite Dublino Trejybės koledžo ekonomikos studentų klausimų šiomis ir panašiomis temomis bei Pirmininko Draghi atsakymų į juos.

Jaunimas, inovacijos ir produktyvumas Europoje; Lisabona, Portugalija, 2017 m. birželio mėn.
Jaunimas, inovacijos ir produktyvumas Europoje; Lisabona, 2017 m.

Pirmininkas Mario Draghi dalyvavo pirmajame ECB ir jaunimo dialoge Lisabonoje.

Jis buvo surengtas kartu su Banco de Portugal ir Lisabonos ekonomikos ir vadybos universitetu ISEG (Lisbon School of Economics and Management).

Pasiklausykite diskusijos apie tai, ką inovacijos ir produktyvumas reiškia jaunimui.