European Central Bank - eurosystem
Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

ECB nosaukumu un logotipu var izmantot ļaunprātīgi

Vai ECB ir saskārusies ar krāpnieciskām shēmām?

Jā. Iedzīvotāji regulāri ziņo par krāpnieciskām shēmām, kurās ļaunprātīgi izmantots ECB nosaukums un/vai logotips, kā arī shēmām, kur it kā iesaistīti ECB darbinieki.

Ja saņemat e-pastu, kas rada aizdomas, neklikšķiniet uz e-pastā norādītajām saitēm, neveriet vaļā pielikumus un neatsaucieties uz aicinājumiem vai kampaņām.

Ja kāds sazinās ar jums un apgalvo, ka viņa turējumā ir jūsu naudas līdzekļi un viņš strādā ECB, tā ir krāpniecība. Mēs neesam komercbanka un neturam iedzīvotāju kontus.

Ņemiet vērā, ka ECB nekad nepieprasa jūsu personas datus, izmantojot e-pastu, telefona zvanu, īsziņu vai ziņojumapamaiņu. Arī mūsu Valdes locekļi nekad nesazinās ar iedzīvotājiem, lai runātu par personiskās labklājības vai finanšu jautājumiem.

Kādi ir tipiskākie krāpniecības gadījumi?

  • Vai jums ir sacīts, ka ECB iekasē komisijas maksu par pārrobežu pārskaitījumu?
  • Vai jums ir apgalvots, ka ECB ir komercbanka, kas sniedz internetbankas pakalpojumus?
  • Vai esat aicināts veikt maksājumu, izmantojot viltotu ECB internetbankas vietni vai neeksistējošu ECB klientu apkalpošanas nodaļu?
  • Vai jums pieprasīts veikt maksājumu, jo ECB bloķē naudas pārskaitījumu?
  • Vai jums apgalvots, ka jums jāveic maksājums tāpēc, ka ECB piesaista noguldījumus vai pieprasa maksājumus par bitcoin vai citas kriptovalūtas iegādi/izņemšanu naudā, vai tāpēc, ka ECB apņēmusies atgūt krāpniecības shēmā zaudētus naudas līdzekļus?
  • Vai jūs mudina saņemt aizdevumu no ECB ar ļoti labvēlīgiem nosacījumiem?

Ja esat saskārušies ar kādu no šīm situācijām – tas bijis mēģinājums iesaistīt jūs krāpnieciskā shēmā.

Kā atpazīt krāpniecisku shēmu, kurā tiek izmantots ECB nosaukums?

Krāpnieciska shēma bieži vien rada iespaidu, ka tajā tiešām iesaistīta ECB, taču parasti var konstatēt kļūdas. Sniedzam dažus padomus, kas palīdzēs jums atpazīt krāpniecisku shēmu.

  • Pārbaudiet e-pasta sūtītāju: ECB izsūtīto e-pastu adrese vienmēr beidzas ar @ecb.europa.eu vai @ecb.int. Nekad neuzticieties pārsūtītam e-pastam.
  • Uzmanīgi pārbaudiet, vai tekstā nav neierasti formulējumi vai pareizrakstības kļūdas.
  • Pārbaudiet e-pastā norādītās saites: turiet peli uz saites, nenoklikšķinot uz tās. Tā jūs varēsiet izlasīt pilnu saites tekstu. Dažās e-pasta programmās tas parādīsies ekrāna apakšējā daļā. Ja saites teksts neietver "ecb.europa.eu", e-pasts, visticamāk, ir krāpniecisks.
  • Jāatceras, ka, saņemot negaidītu e-pastu, kurā jūs aicina nekavējoties veikt kādu darbību (piemēram, steidzami pārskaitīt naudu) vai kurā piedāvāts kaut kas neticami izdevīgs, vienmēr jābūt piesardzīgiem.

Ko varat darīt, lai sevi pasargātu?

Nekad nepārskaitiet naudu, ja jums nav droši zināms, kas to saņems, un nekad neatklājiet sīkāku informāciju, piemēram, par jūsu konta numuru, identitāti vai jebkuru citu personisku informāciju.

No ECB nevar prasīt atbildību par tās nosaukuma, logotipa vai adreses ļaunprātīgu izmantošanu uz iedzīvotāju apkrāpšanu vērstās shēmās. Iesakām jums ziņot par šādiem gadījumiem vietējām tiesībsargājošajām iestādēm vai vērsties pēc palīdzības attiecīgajā atbildīgajā valsts iestādē.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par saistību atrunu un autortiesību politiku?

Uzziniet vairāk