European Central Bank - eurosystem
Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

ECB pavadinimas ir logotipas gali būti netinkamai naudojami

Ar ECB žino apie kokias nors sukčiavimo schemas?

Taip. Piliečiai dažnai praneša apie sukčiavimo schemas, kuriose netinkamai naudojamas ECB pavadinimas ir (arba) logotipas bei apie schemas, kurias naudojant apsimetama ECB darbuotojais.

Jei gavus el. laišką kyla įtarimų, nespauskite jokios tame laiške esančios nuorodos, neatidarykite priedų ir neatsakykite į kvietimus ar siūlymus dalyvauti kokioje nors kampanijoje.

Jei kas nors susisiekė su jumis ir teigia, kad dirba ECB ir neva turi jums priklausančių pinigų, tai – apgavystė. ECB nėra komercinis bankas, todėl piliečiai negali jame atsidaryti sąskaitos.

Norime pabrėžti: ECB niekada neprašys pateikti asmens duomenų el. paštu, telefonu, žinute ar greitąja žinute. Be to, Vykdomosios valdybos nariai niekada į jus nesikreips dėl jūsų asmeninio turto ar finansinių klausimų.

Kokie yra tipiniai sukčiavimo atvejai?

  • Ar jums sakoma, kad ECB ima mokestį už tarpvalstybinius pervedimus?
  • Ar jums sakoma, kad ECB yra komercinis bankas, teikiantis internetinės bankininkystės paslaugas?
  • Ar jūsų prašoma atlikti mokėjimą netikroje ECB internetinės bankininkystės svetainėje arba naudojantis netikro ECB klientų aptarnavimo departamento pagalba?
  • Ar jūsų prašoma atlikti mokėjimą, nes ECB blokuoja pinigų pervedimus?
  • Ar jūsų prašoma atlikti mokėjimą, nes ECB renka indėlius ar mokėjimus bitkoinų arba kitų kriptovaliutų įsigijimui (iškeitimui) arba dėl to, kad ECB renka lėšas, kad atlygintų nuostolius žmonėms, nukentėjusiems nuo sukčių?
  • Ar jus ragina imti paskolą iš ECB labai patraukliomis sąlygomis?

Jei susidūrėte su kuria nors iš šių situacijų, vadinasi, tapote sukčių taikiniu!

Kaip galiu atpažinti sukčiavimo schemą, kurioje minimas ECB?

Sukčiavimo schemos dažnai atrodo taip, tarsi tikrai būtų iš ECB, tačiau paprastai jose yra klaidų. Štai keli patarimai, padėsiantys jums atpažinti sukčiavimo schemas.

  • Patikrinkite el. laiško siuntėjo adresą: el. laiškų, siunčiamų iš ECB, siuntėjo el. pašto adresas visuomet baigiasi @ecb.europa.eu arba @ecb.int. Niekada nepasitikėkite persiųstu el. laišku.
  • Atkreipkite dėmesį į tai, ar laiške nėra neįprastų išsireiškimų ar spausdinimo klaidų.
  • Patikrinkite el. laiške esančias nuorodas: užveskite pelės žymeklį ant nuorodos, bet jos nespauskite. Taip pamatysite visą nuorodos tekstą. Kai kurios el. pašto programos jį rodo ekrano apačioje. Jei jame nėra nuorodos į ecb.europa.eu, toks el. laiškas greičiausia yra klastotė.
  • Apskritai nepasitikėkite netikėtais el. laiškais, kuriuose prašoma nedelsiant imtis veiksmų (pvz., skubiai pervesti pinigų) arba kuriuose sakomi dalykai atrodo pernelyg geri, kad būtų tiesa.

Kaip galite apsisaugoti?

Niekada neperveskite pinigų, nebent tikrai žinote, kas yra gavėjas, ir niekada neatskleiskite tokių duomenų, kaip jūsų banko sąskaitos numeris, jūsų ID ar bet kokia kita asmeninė informacija.

ECB nėra atsakingas, jei jo pavadinimas, logotipas ar adresas yra netinkamai naudojami siekiant apgauti piliečius. Apie sukčiavimo atvejus patariame pranešti vietos teisėsaugos institucijoms arba kreiptis patarimo į atitinkamas nacionalines kompetentingas institucijas.

Ar norėtumėte sužinoti daugiau apie atsakomybės apribojimo ir autorių teisių politiką?

Sužinokite daugiau