Meklēšanas opcijas
Home Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ieteikumi
Šķirošanas kritērijs

Kas ir Bitcoin?

13.02.2018.

Bitcoin tiek dēvēts par virtuālo valūtu. Taču kas tas īsti ir un kā tas ietekmē īstās valūtas?

Faktiski, tas ir digitāls žetons, ko iespējams apmainīt elektroniski. Fiziskā veidolā tas nepastāv. Bitcoin izgatavo un tā apriti kontrolē datoru tīkls, izmantojot sarežģītas matemātiskās formulas, nevis kāda konkrēta iestāde vai organizācija.

Tātad tas ir virtuāls, taču – nav valūta. Kāpēc tā?

Bitcoin

Neviens to nenodrošina

Bitcoin Bitcoin Bitcoin

neemitē centrāla valsts iestāde. Ja jūsu rokās nonāk, piemēram, 10 euro banknote, ECB garantē jūsu tiesības izmantot to norēķiniem visā euro zonā. Neviens nodrošina jūsu tiesības izmantot un negādā par tā vērtības stabilitāti.

Tas nav vispārpieņemts maksāšanas līdzeklis

Bitcoin Bitcoin Bitcoin

Ja būtu valūta, jūs varētu sagaidīt, ka tas ir plaši izmantojams. Taču ir ļoti nedaudz iespēju veikt maksājumus ar . Un, ja tas ir iespējams, darījumi notiek lēni un tie ir dārgi.

Lietotāji nav aizsargāti

Bitcoin Bitcoin

Hakeri var nozagt . Ja tā notiek, jums nav pieejama nekāda tiesiskā aizsardzība.

Tas ir pārāk svārstīgs

Bitcoin

Ja Bitcoin nav valūta, tad kas tas ir?

Valūtai jābūt uzticamam vērtību uzkrāšanas līdzeklim, lai būtu pārliecība, ka par esošo naudas daudzumu būs iespējams iegādāties aptuveni vienādu preču daudzumu gan šodien, gan rīt, gan arī pēc gada. nav stabils. Tā vērtība gan stāvus kāpusi debesīs, gan strauji kritusi tikai dažu dienu laikā.

Bitcoin ir spekulatīvs aktīvs. Citiem vārdiem runājot, to var izmantot spekulācijām, lai gūtu peļņu, taču pastāv risks zaudēt ieguldījumu.

Vai ECB aizliegs Bitcoin?

ECB uzdevums nav aizliegt vai regulēt Bitcoin vai citas kriptovalūtas. Taču, ņemot vērā trūkumus patērētāju aizsardzībā, ir būtiski ievērot piesardzību.