Skaityti
Pasiklydote terminijoje? Pagrindinės sąvokos paprastais žodžiais
Kam priklauso ECB?
2020 m. sausio 30 d.
ECB priklauso visų ES šalių centriniams bankams. Tai reiškia, kad kiekvienam iš jų įneša tam tikrą ECB kapitalo dalį. Tačiau kaip ši suma apskaičiuojama?
daugiauKuo eurai naudingi jums?
2018 m. lapkričio 14 d.
Eurai tapo neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Naudojant euro valiutą yra paprasčiau prekiauti, keliauti, studijuoti, gyventi ir dirbti užsienyje. Tačiau bendra valiuta yra gerokai daugiau negu patogi mokėjimo priemonė.
daugiauKas yra palūkanų norma už naudojimąsi ribinio skolinimosi galimybe?
2018 m. rugsėjo 13 d.
Naudodamiesi ECB ribinio skolinimosi galimybe, bankai gali pasiskolinti vienai nakčiai. Už šias paskolas mokamų palūkanų norma yra viena iš trijų normų, kurias kas šešias savaites nustato ECB.
daugiauKas yra pagrindinių refinansavimo operacijų palūkanų norma?
2018 m. rugsėjo 13 d.
Pagrindinių refinansavimo operacijų palūkanų norma yra palūkanų norma, kurią bankai moka skolindamiesi iš ECB vienai savaitei. Tai viena iš trijų palūkanų normų, kurias kas šešias savaites nustato ECB.
daugiauKodėl kibernetinis atsparumas yra svarbus?
2018 m. balandžio 10 d.
Kibernetiniai išpuoliai kelia grėsmę ne tik asmenims ar organizacijoms – jų padariniai gali būti daug rimtesni. Kaip kibernetinį atsparumą didina ECB ir kodėl visi turime būti budrūs?
daugiauKas yra bitkoinas?
2018 m. vasario 13 d.
Bitkonas dažnai vadinamas virtualia valiuta, tačiau dėl keleto priežasčių jis nėra tikra valiuta. Kokios tai priežastys? Ir kodėl verta gerai pagalvoti prieš nusprendžiant įsigyti bitkoinų?
daugiauKas yra ateities gairės?
2017 m. gruodžio 15 d.
Kai ECB pateikia ateities gaires, tai reiškia, kad jis informuoja apie savo ketinimus, susijusius su pinigų politika. Kodėl jis tai daro ir kokio poveikio tai turi visai ekonomikai?
daugiauKas yra struktūrinės reformos?
2017 m. spalio 18 d.
Po finansų krizės politikai ir politikos formuotojai yra ne kartą pabrėžę, kad ekonomikos augimui skatinti reikalingos struktūrinės reformos. Bet kas yra struktūrinės reformos? Ir kodėl jos svarbios ECB, jeigu jo pagrindinis uždavinys – palaikyti kainų stabilumą?
daugiauKas yra senjoražas?
2017 m. balandžio 7 d.
Naujasis 50 eurų banknotas jau išleistas į apyvartą ir laukia jūsų bankomatuose. Bet ar žinote, kaip banknotus išleidę centriniai bankai gauna už tai pajamų? Skaitykite ir sužinokite, kaip euro zonoje gaunamos senjoražo pajamos.
daugiauKas yra įkaitas?
2016 m. lapkričio 2 d.
Kas yra įkaitas ir kodėl centriniai bankai jo reikalauja?
daugiauKas yra neveiksnios paskolos?
2016 m. rugsėjo 12 d.
Paskolos yra laikomos neveiksniomis, jeigu paskolos gavėjas neatlieka mokėjimų daugiau nei 90 dienų. Kodėl bankams yra blogai turėti neveiksnių paskolų ir kaip tai veikia pinigų politiką?
daugiauKas yra privalomųjų atsargų reikalavimai?
2016 m. rugpjūčio 11 d.
Bankai savo einamosiose sąskaitose centriniame banke privalo laikyti tam tikro dydžio pinigų sumą. Kodėl tai reikia daryti ir kaip tai veikia?
daugiauKas yra TARGET2?
2016 m. birželio 29 d.
TARGET2 yra Eurosistemos sukurta ir valdoma mokėjimų sistema. Bet kodėl ji tokia svarbi ir kaip ji veikia?
daugiauKas yra TITRO-II?
2016 m. birželio 24 d.
Antros serijos tikslinės ilgesnės trukmės refinansavimo operacijos (TITRO) yra viena iš nestandartinių ECB pinigų politikos priemonių. Kuo naujosios TITRO yra naudingos vartotojams, įmonėms ir ekonomikai apskritai ir kuo jos skiriasi nuo įprastų refinansavimo operacijų?
daugiauKuo skiriasi nominalioji palūkanų norma nuo realiosios?
2016 m. gegužės 25 d.
Kuo skiriasi nominalioji palūkanų norma nuo realiosios ir kodėl svarbu tai žinoti?
daugiauKas yra tylusis laikotarpis?
2016 m. balandžio 14 d.
Prieš Valdančiosios tarybos posėdžius pinigų politikos klausimais būna vadinamasis tylusis laikotarpis. Kaip tai veikia praktikoje?
daugiauKas yra palūkanų norma už naudojimąsi indėlių galimybe?
2016 m. kovo 10 d.
Palūkanų norma už naudojimąsi indėlių galimybe – tai viena iš trijų palūkanų normų, kurias kas šešias savaites nustato ECB, vykdydamas pinigų politiką.
daugiauKas yra centrinis bankas?
2015 m. liepos 10 d.
Ar centrinis bankas yra eilinis bankas? Kokį vaidmenį centriniai bankai atlieka ekonomikoje ir kuo jie ypatingi?
daugiauKaip ECB atsiskaito už savo sprendimus?
2015 m. liepos 10 d.
Ką atskaitomybė reiškia ECB? Kaip mes paaiškiname savo sprendimus visuomenei?
daugiauKas yra pinigų politika?
2015 m. liepos 10 d.
Kodėl pinigų politika apskritai reikalinga? Nes ji daro tiesioginį poveikį palūkanų normoms ir netiesioginį poveikį infliacijai, ekonomikai ir užimtumui.
daugiau