Řekněte mi více…

Hledáte podrobnější informace?
Aktuální přehled o činnostech ECB.

Překlad této stránky se připravuje.


Why do statistics matter?

19 October 2016

Take a look at why statistics matter for the ECB and the people we serve – the citizens of the 19 countries that have adopted the euro.
more


Proč ECB provádí výzkum?

28. září 2016

Kvalitní výzkum v centrálních bankách je dnes důležitější než kdykoli předtím. Seznamte se s tím, proč výzkum provádíme, jak podporuje měnovou politiku a jak rozhodujeme o tom, která témata budou předmětem výzkumu.
Více informací


Co to jsou měnové swapové linky?

Co to jsou měnové swapové linky?

27. září 2016

Centrální banky po celém světě jsou vzájemně propojeny sítí měnových swapových linek. Ale co přesně měnové swapové linky jsou, proč jich je zapotřebí a jak fungují?
více


... o okamžitých platbách

26. září 2016

Proč ve světě chytrých telefonů a esemesek může elektronická platba stále trvat den i více? V současnost se pracuje na vývoji celoevropského platebního systému, který dá vašim platbám křídla.
Více informací


Jaká je úloha směnných kurzů?

28. června 2016

Směnné kurzy ovlivňují náš každodenní život v mnoha ohledech – například když cestujeme na dovolenou do země s jinou měnou, když nakupujeme zboží vyrobené v zahraničí nebo když doplňujeme palivo na čerpací stanici. Směnné kurzy ovlivňují ceny a hospodářský růst. Podívejte se, co to znamená pro měnovou politiku.
více


Finanční stabilita pod lupou

24. května 2016

Stabilní finanční systém je odolný vůči otřesům. Co to ale znamená v praxi? A jak ECB finanční stabilitu podporuje?
více
Co je to ANFA?

5. února 2016

ANFA je dohoda o čistých finančních aktivech uzavřená mezi národními centrálními bankami zemí eurozóny a ECB. Stanoví pravidla a limity pro držbu jiných než měnověpolitických aktiv v souvislosti s vnitrostátními úkoly národních centrálních bank v rámci Eurosystému.
Více informací


... o tom, jak funguje program nákupu aktiv zavedený ECB

22. ledna 2016

Rok poté, co ECB zahájila svůj rozšířený program nákupu aktiv, se jeho vliv začíná projevovat. Podívejte se, jak program funguje a co Vám přináší.
Více informací
Co jsou peníze?

24. listopadu 2015

Eurobankovky a mince jsou peníze, ale těmi je i zůstatek na bankovním účtu. Co jsou vlastně peníze? Jak vznikají a jaká je úloha ECB?
Více informací
Co je to AnaCredit?

11. listopadu 2015

AnaCredit bude nová databáze s podrobnými údaji o jednotlivých bankovních úvěrech v eurozóně. Název znamená „analytical credit datasets“ – analytická databáze úvěrů.
Více informací


Pět věcí, které potřebujete vědět o ECB

10. července 2015

Co byste řekli, kdybyste měli uvést pár základních faktů o ECB? Tady je pět hlavních bodů.
Více informací


„Vyvlastňuje“ ECB střadatele?

18. května 2015

Představují nízké měnověpolitické úrokové sazby ECB zdanění střadatelů? Nově zpracovaná studie ukazuje, že pro střadatele ve střednědobém a dlouhodobém horizontu nejsou rozhodujícím faktorem měnověpolitické úrokové sazby centrální banky, ale stav ekonomiky.
Více informací


Co je to rozšířený program nákupu aktiv?

22. ledna 2015

Dne 22. ledna 2015 ECB oznámila rozšířený program nákupu aktiv. Tento program rozšiřuje stávající programy ECB na nákup aktiv soukromého sektoru o nákup státních dluhopisů, čímž ECB reaguje na riziko příliš dlouhého období nízké inflace.
Více informací


… více informací o rotaci hlasovacích práv v Radě guvernérů

1. prosince 2014

Guvernéři národních centrálních bank se ve výkonu hlasovacích práv v Radě guvernérů střídají. Zde se dozvíte více o tom, jak probíhá rozhodování a proč byl systém rotace hlasovacích práv zaveden.
Více informací


… více informací o záporné úrokové sazbě ECB

12. června 2014

Rada guvernérů dne 5. června 2014 rozhodla o zavedení záporné úrokové sazby pro vkladovou facilitu. Jaký měla Rada guvernérů pro toto rozhodnutí důvod? Jak se rozhodnutí dotkne vašich úspor?
Více informací