European Central Bank - eurosystem
Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Apsauga nuo padirbinėjimo

Eurų banknotai gaminami taikant sudėtingą spausdinimo technologiją. Juose įdiegti keli gerai matomi apsaugos požymiai, padedantys greitai atpažinti tikrus banknotus nenaudojant jokių specialių prietaisų ir stabdantys banknotų padirbinėjimą.

Padirbtų pinigų analizės centras

ECB atidžiai seka naujoves spausdinimo ir reprodukcijų gaminimo technikos srityje bei konfiskuotų padirbtų banknotų kiekį. Padirbtus banknotus tiria euro zonos centriniai bankai ir ECB Padirbtų pinigų analizės centras. Pastarasis taip pat koordinuoja techninę ir statistinę informaciją apie padirbtus pinigus. Centro duomenų bazėje sukaupta informacija dalijamasi su nacionalinėmis policijos pajėgomis ir kitomis institucijomis, dalyvaujančiomis kovoje su pinigų padirbinėjimu. ECB taip pat glaudžiai bendradarbiauja su Europos policijos biuru (Europolu), pagrindine su euro apsauga susijusį darbą koordinuojančia institucija, Tarptautine kriminalinės policijos organizacija (Interpolu) ir Europos Komisija.

Skaitmeninių banknotų atvaizdų naudojimo užkardymas

Apsaugos nuo padirbinėjimo technologijos, kurias subsidijuoja Centrinio banko pinigų padirbinėjimo prevencijos grupė, apimanti dešimt stambiausių pasaulyje banknotus leidžiančių įstaigų, padeda užkirsti kelią skaitmeniniam banknotų padirbinėjimui ir, stabdydamos padirbtų banknotų gamybą, mažina nuostolius, kuriuos patiria padirbtus banknotus gavę asmenys ir įmonės. Banknotų padirbinėjimo prevencijos sistemą sudaro apsaugos nuo padirbinėjimo technologijos, kurios neleidžia asmeniniais kompiuteriais ir skaitmeninėmis vaizdavimo priemonėmis užfiksuoti ar atkurti apsaugoto banknoto atvaizdo. Ši sistema padeda užkirsti kelią neteisėtam banknotų atkūrimui. Tačiau teisėtam naudojimui iš ECB galima gauti didelės skiriamosios gebos banknotų atvaizdus.

Euro – kaip pasaulinės valiutos – saugumui užtikrinti ir didinti ECB vadovauja įvairiems banknotų tyrimo ir tobulinimo projektams, bei juos koordinuoja ir finansuoja.