Menu

Ümbruskond

Roheala

 Frankfurdi roheala (GrünGürtel) kavandatud laiendus

Frankfurdi roheala (GrünGürtel) kavandatud laiendus

© Euroopa Keskpank

Euroopa Keskpanga uus hoonekompleks asub Frankfurdi Ostendi linnaosas kahe roheala – Mainuferparki ja GrünGürteli – vahel. GrünGürteli laiendus on kavandatud Ostparki ja Maini jõe vahelisele alale.

Sadamapark (Hafenpark)

Obermainkai sadama-ala uus planeering

Obermainkai sadama-ala uus planeering

© Robert Metsch

Kavakohaselt kulgeb Mainuferparki laiendus piki Ruhrorteri laevatehase ülemist sadamasilda (Hochkai) otse läbi sadamapargi (Hafenpark) kuni Honselbrücke sillani. Sadamapargi rajamiseks korraldas Frankfurdi linn maastikukujunduse konkursi.

Sport ja liikumine

Sadamapargi konkursi eesmärk on leida maastikukujundus, mis ühendaks modernsel viisil erinevad kasutusvõimalused, arvestades postindustriaalset keskkonda. Pargi teemaks on „Sport ja liikumine” ning kavas on pakkuda erinevaid kasutusvõimalusi külastajatele, kes ei ole seotud kindlate spordiklubidega. Sadamapargis saavad mõnusalt aega veeta kõik, kes ümbruskonnas töötavad ja elavad.

Ruhrorteri laevatehase kohvik

Ruhrorteri laevatehase alal, ligikaudu 250 m kaugusel sadamapargi lääneservast avatakse 2011. aastal uus kohvikukompleks, mis on avatud aasta läbi. Uus hoone ühendatakse muinsuskaitse all olevate kraanadega, mis annavad edasi endise sadama-ala tööstusõhustikku. Seda sümbioosi rõhutab iseäranis üldsusele avatud vaateplatvorm, mis on kavas ehitada kraanade jalamile.