Menu

Ostendas rajons (Ostend)

Kur pilsēta tiekas ar upi

Tirgus halle Frankfurtē Ostendas rajonā, 2002. gads

Tirgus halle Frankfurtē Ostendas rajonā, 2002. gads

© ECB/KingAir Luftfoto

Eiropas Centrālās bankas (ECB) jaunās telpas tiek būvētas Frankfurtē Ostendas rajonā, vietā, kur atrodas Tirgus halle (Grossmarkthalle) – agrākā vairumtirdzniecības bāze. Tā ir vieta, kur pilsēta saplūst ar upi. Ārkārtīgi daudzveidīgais Ostendas rajons kopš 20. gs. 90. gadiem ir bijis nepārtrauktā attīstībā – mainoties šīs pilsētas teritorijas struktūrai, reorganizēta arī Tirgus halles tuvākā apkārtne. Aiz sliežu ceļa atrodas Austrumu ostas (Osthafen) doki, kur joprojām vērojamas rūpnieciskam rajonam raksturīgās iezīmes, kuras vēl nesen bija manāmas arī Tirgus halles apkārtnē. Divi kultūras mantojuma sarakstā iekļauti ceļamkrāni kuģu piestātnē blakus Tirgus hallei ir šīs rūpnieciskās pagātnes liecība.

Strukturālās pārmaiņas

Zem ceļamkrāniem Rūrortas kuģu piestātnē

Zem ceļamkrāniem Rūrortas kuģu piestātnē (Ruhrorter Werft)

© Robert Metsch

Kādreizējais rūpniecības rajons Mainas krastā uz rietumiem no Tirgus halles pamazām attīstās par pievilcīgu dzīvojamo rajonu ar zaļajām zonām. Šeit Frankfurtes Ostendas rajona būvju un ēku mainīgā seja izpaužas visspilgtāk.

Mainīgā pilsētas ainava

Jaunceltnes Vēzelera kuģu piestātnē

Jaunceltnes Vēzelera kuģu piestātnē (Weseler Werft)

© Robert Metsch

Nepārtrauktās strukturālās pārmaiņas no ražošanas uz pakalpojumu nozari pēdējos gados pārveidojušas pilsētas seju Frankfurtes Ostendas rajonā. Šī rajona centrālais attīstības koridors ir Hanavas šoseja (Hanauer Landstrasse), kas kā magnēts pievelk arvien vairāk pakalpojumu sniedzēju un kļūst par kultūras pasākumu norises vietu.