Menu

Ostend rajonas

Kur susitinka miestas ir upė

Großmarkthalle pastatas Frankfurto Ostend rajone, 2002 m.

Großmarkthalle pastatas Frankfurto Ostend rajone, 2002 m.

©  ECB/KingAir Luftfoto

Naujosios Europos Centrinio Banko (ECB) patalpos statomos buvusios didmeninės prekybos turgavietės Großmarkthalle pastato teritorijoje Frankfurto prie Maino Ostend rajone. Šioje vietoje susijungia miestas ir upė. Įvairialypis Ostend rajonas vystomas nuo praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio, reorganizuojant teritoriją aplink Großmarkthalle pagal rajono urbanistinę struktūrą. Kitoje geležinkelio bėgių pusėje yra Osthafen dokai, kuriems vis dar būdingi pramoniniai požymiai, dar visai neseniai buvę pastebimi ir aplink Großmarkthalle pastatą. Šią pramoninę praeitį atspindi ir dvi į paveldo sąrašą įtrauktų kranų eilės, esančios prieplaukoje šalia Großmarkthalle pastato.

Struktūriniai pokyčiai

Po kranais Ruhrorter Werft laivų statykloje

Po kranais Ruhrorter Werft laivų statykloje

© ; Robert Metsch

Ankstesnė pramoninė zona palei Maino upės pakrantes į vakarus nuo Großmarkthalle pastato palaipsniui virsta patrauklia gyvenamąja zona su žaliomis erdvėmis. Čia labiausiai pastebimas besikeičiantis Frankfurto Ostend rajono konstrukcijų ir pastatų veidas.

Besikeičianti miesto panorama

Nauji pastatai Weseler Werft laivų statykloje

Nauji pastatai Weseler Werft laivų statykloje

©  Robert Metsch

Struktūrinis virsmas iš apdirbamosios pramonės į paslaugų sektorių pastaraisiais metais transformavo Frankfurto Ostend rajono urbanistinį veidą. Šio rajono pagrindinė pokyčių zona yra Hanauer Landstrasse gatvė, kuri veikia kaip magnetas, pritraukiantis vis daugiau paslaugų teikėjų ir kultūrinių renginių.