Menu

Martin Elsaesser

Großmarkthalle pastato architektas

Martin Elsaesser

Martin Elsaesser

©  Martin-Elsaesser-Stiftung

Großmarkthalle pastatą suprojektavo Martin Elsaesser, būdamas Frankfurto prie Maino miesto planavimo departamento direktoriumi (Stadtbaudirektor). 1926–1928 m. pastatytas Großmarkthalle pastatas yra turbūt svarbiausias jo statybos projektas. Tai buvo ne tik vienas didžiausių pastatų kompleksų mieste, bet ir tuo metu didžiausia pasaulyje beatramė įtemptos armatūros gelžbetonio konstrukcija. Ludwig Landmann einant mero pareigas, Frankfurtas prie Maino tapo metropoliu. 1925 m. jis paskyrė M. Elsaesser Frankfurto prie Maino miesto planavimo departamento direktoriumi. M. Elsaesser buvo atsakingas už įvairius viešuosius pastatus, tokius kaip Pestalozzi mokykla Seckbach rajone, Römerstadt pradinė mokykla, psichiatrijos klinika Niederrad rajone ir uždaras baseinas Fechenheim rajone. Tačiau joks kitas pastatas taip išraiškingai neįkūnijo Frankfurto prie Maino kaitos kaip Großmarkthalle pastatas.

Biografija

Akademinės studijos ir ankstyvoji karjera

Martin Elsaesser

Martin Elsaesser

©  Martin-Elsaesser-Stiftung

Martin Elsaesser gimė 1884 m. Tiubingene. Nuo 1901 m. iki 1906 m. jis studijavo architektūrą Miuncheno technikos universitete pas Friedrich von Thiersch ir Štutgarto technikos universitete pas Theodor Fischer. 1905 m. jis laimėjo vienos iš Liuteronų bažnyčių Baden-Badene projektavimo konkursą ir pradėjo dirbti architektu. 1906–1908 m. Martin Elsaesser dirbo Theodor Fischer asistentu Miunchene, o 1911–1913 m. – profesoriaus Paul Bonatz asistentu Štutgarto technikos universitete, kur nuo 1912 m. iki 1920 m. jis taip pat skaitė paskaitas apie pastatų projektavimą, viduramžių architektūrą ir pastatų rūšis.

Karjeros viršūnė

Großmarkthalle pastatas XX a. ketvirtajame dešimtmetyje

Großmarkthalle pastatas XX a. ketvirtajame dešimtmetyje

©  Institut für Stadtgeschichte

1920–1925 m. Elsaesser buvo Menų ir amatų mokyklos Kelne, kuri vėliau buvo žinoma kaip Kelno amatų mokykla (Kölner Werkschulen), direktorius. 1925 m. meras Ludwig Landmann paskyrė jį Frankfurto prie Maino miesto planavimo departamento direktoriumi.


Nacionalsocialistų Vokietija

Miesto planavimo departamento direktoriaus poste Elsaesser išbuvo iki 1932 m., vėliau persikėlė į Miuncheną, kur tęsė architekto darbą. 1937–1945 m. jis gyveno Berlyne. Nacionalsocialistų Vokietijoje jis negavo jokių planavimo užsakymų, bet turėjo galimybę imtis įvairių projektų Turkijoje, įskaitant Sümerbank būstinės Ankaroje statybą.

Pokario metai

1945 m. jis paliko Berlyną ir persikėlė į Štutgartą, tikėdamasis gauti rekonstravimo darbų užsakymų. Vis dėlto, nors Elsaesser paskelbė nemažai svarbių darbų apie miesto planavimą, jam nepavyko gauti jokių planavimo užsakymų. Todėl 1948 m. jis ėmėsi projektavimo profesoriaus pareigų Miuncheno technikos universitete, kuriose dirbo iki pensijos 1955 m.

Martin Elsaesser mirė Štutgarte 1957 m.