Menu

Augstceltne

Dubultā biroju torņa pamatu plātnes likšana

2010. gadā Tirgus hallē notika nojaukšanas darbi un tika izbūvēta dubultā biroju torņa pamatu plātne. Rietumos blakus augstceltnei atrodas darbinieku pazemes autostāvvieta.

Dubultā biroju torņa pamatu plātnes biezums ir aptuveni trīs metri. Dzelzsbetona armatūras izveidei (t.i. tērauda stiegru iestrādāšanai) bija nepieciešamas aptuveni 4 200 tonnas tērauda. Tā kā pamata plātnes liešanu vajadzēja veikt pa daļām, ikvienā segmentā bija jānodrošina vienlaidus dzelzsbetona lējums.

Pagrabstāvu celtniecība

2010./2011. gada ziemā notika abu biroju torņu divu pagrabstāvu un atsevišķas pazemes autostāvvietas celtniecība. Autostāvvieta atrodas uz rietumiem no abiem biroju torņiem un tajā divos līmeņos būs vietas aptuveni 600 automobiļiem.

Turpinās torņu celtniecības darbi

Kopš 2011. gada jūlija pāri Tirgus hallei slejas augstceltnes karkass. Abu biroju torņu būvniecības darbi noris vienādā tempā, katru nedēļu uzbūvējot vienu stāvu, bet kopumā viens no torņiem būs augstāks nekā otrs. Karkasa augšējo daļu aptver dzeltens aizsargsiets. Tas kalpo kā aizsargnožogojums un ļauj nelabvēlīgos laika apstākļos un spēcīga vēja laikā pat lielā augstumā veikt dzelzsbetona veidņu un konstrukciju izbūvi, neapdraudot strādnieku drošību. Torņu betona nesošo karkasu, tehnisko iekārtu un liftu šahtas tiek celtas, izmantojot masta platformu, bet stāvu pārsegumu celtniecībai izmanto veidņus. Betona nesošā karkasa celtniecība par vienu līdz trim stāviem apsteidz pārsegumu izbūvi.

Pirmās savienojošās platformas uzstādīšana

2011. gada novembrī ātrijā starp abiem biroju torņiem jau tika samontētas pirmās no 14 kopnēm. Šīs tērauda kopnes kopā ar savienojošām platformām sastiprinās abus biroju torņus. Tās piestiprinātas lieliem mezglu punktiem; pirmā savienojošā platforma tika uzstādīta 2011. gada jūnijā. Tērauda kopnes būvlaukumā nogādā pa daļām un novieto ātrijā. Tur šīs daļas sametina – katra kopne sastāv no divām daļām.