Menu

Kõrghoone

Paigaldati kaksiktorni vundamendiplaat

2010. aastal lammutati Grossmarkthalle põrand ja paigaldati kaksiktorni vundamendiplaat. Kõrghoone lääneküljele rajati maa-alune parkla.

Büroohoone kaksiktorni vundamendiplaadi paksus on peaaegu kolm meetrit. Betooni toestamiseks (terasvarraste paigaldamiseks) kulus umbes 4200 tonni terast. Vundamendiplaat paigaldati osade kaupa ning sealjuures tuli katkematult teostada betoneerimistöid.

Keldrikorrused

2010.–2011. aasta talvel ehitati välja kaksiktornide kaks keldrikorrust ja maa-alune parkla, mis paikneb tornide lääneküljel ja mahutab kahel korrusel ligikaudu 600 parkimiskohta.

Jätkub hoonete ehitamine

2011. aasta juulist hakkasid Grossmarkthalle kõrvale kerkima kaksiktornid. Mõlemad kasvavad nädalaga ühe korruse võrra, kuid üks tornidest on kavandatud kõrgemaks kui teine. Kaksiktorni ülaosa on kaetud kollase kaitsevõrguga, mis võimaldab jätkata ehitus- ja betoneerimistöid ka halbade ilmaolude ja tugeva tuule korral, seadmata ohtu kümnete meetrite kõrgusel töötavate ehitajate turvalisust. Hoonete betoonsüdamikud koos tehniliste struktuuride ja liftišahtidega püstitatakse mastil liikuvate tööplatvormide abil ning korruste ehitamisel kasutatakse raketisi. Betoonsüdamike ehitamine on korruste ehitustöödest umbes ühe kuni kolme korruse võrra ees.

Esimese vaheplatvormi paigaldamine

2011. aasta novembris paigaldati kaksiktornide vahel asuvasse aatriumi esimene neljateistkümnest terassõrestikust, mis koos vaheplatvormidega moodustavad kaksiktorne ühendava konstruktsiooni. Sõrestikud kinnituvad suurte sõlmpunktide külge; esimene ühenduskoht paigaldati 2011. aasta juulis. Terassõrestikud tuuakse aatriumisse osade kaupa ja keevitatakse hiljem kokku, nii et iga sõrestik koosneb kahest poolest.