Menu

Luminale

Gaismu festivāls

Izgaismotā Tirgus halle

©

Ceturtais starptautiskais gaismu festivāls Luminale notika 2008. gada 6.–11. aprīlī. Festivāls Luminale Frankfurtē un Reinas-Mainas reģionā tiek rīkots reizi divos gados apgaismes un būvniecības gadatirgus (Light+Building) laikā.

Casa Magica

Izgaismotā Tirgus halle

©

2008. gadā, kad Luminale notika ceturto reizi, tajā piedalījās arī Eiropas Centrālā banka (ECB). Casa Magica apgaismojuma mākslinieki no Tībingenes Fridrihs Firsters (Friedrich Förster) un Sabīne Veisingere (Sabine Weissinger) vakara stundās līdz pusnaktij izgaismoja Tirgus halles (Grossmarkthalle) dienvidu fasādi.

Trīs motīvi

Izgaismotā Tirgus halle

©

Uz fasādes ar raksturīgo logu režģi cits pēc cita tika projicēti trīs motīvi. Pirmais motīvs – augļi un dārzeņi – atsauca atmiņā ēkas agrākās vairumtirdzniecības bāzes funkcijas. Otrais motīvs simbolizēja tagadni, attēlojot ekskavatorus, ceļamkrānus un betonmaisītājus, norādot uz Tirgus halles pārtapšanu par ECB jaunajām telpām. Trešais motīvs brīvi interpretēja galvenos banknotēm raksturīgos elementus, uzsverot, ka Tirgus halle nākotnē būs ECB galvenā mītne.

Atklāšanas vakars

Izgaismotā Tirgus halle

©

Atklāšanas vakarā ECB ielūdza visas ieinteresētās puses uz informatīvu pasākumu pie galvenās halles Rūrortas kuģu piestātnē (Ruhrorter Werft) ar skatu uz izgaismoto Tirgus halli.