Menu

Nojaukšana

Demontāža – ķieģeli pēc ķieģeļa

Rietumu piebūves nojaukšana

Rietumu piebūves nojaukšana

© Robert Metsch

No 2008. gada pavasara līdz rudenim bijušās Tirgus halles (Grossmarkthalle) un Eiropas Centrālās bankas (ECB) jauno telpu atrašanās vietā notika priekšdarbi, lai sagatavotu būvlaukumu galvenajiem būvdarbiem. Tika nojaukta pamestā dzelzceļa platforma un divas četrstāvu piebūves. Daļu piebūvju sienu uzmanīgi nojauca ar rokām, lai ķieģeļus varētu izmantot Tirgus halles fasādes atjaunošanai. Tas tika darīts tāpēc, ka jaunu ķieģeļu krāsa atšķirtos no veco ķieģeļu krāsas atšķirīgo ražošanas metožu un materiālu dēļ.

Priekšdarbi būvlaukumā

Rietumu piebūves ķieģeļu sienas nojaukšana ar rokām

Rietumu piebūves ķieģeļu sienas nojaukšana ar rokām

© Robert Metsch

Pirms būvlaukuma nodošanas ECB Frankfurtes pilsētai bija jāveic attīrīšanas darbi un jāsagatavo būvlaukums nodošanai. Šie darbi tika veikti no 2004. gada pavasara līdz rudenim. Šajā laikā tika nojauktas ēkas, kuras nebija vērts saglabāt – uz dienvidiem no Tirgus halles izvietotā Zilā halle (Blaue Halle), Importa halle (Importhalle), kuru galvenokārt izmantoja kā ievesto tropu augļu noliktavu, un Amerikāņu halle (Ami-Halle), kuru izmantoja ASV karaspēks. Uz ziemeļiem starp Tirgus halli un Zonnemana ielu (Sonnemannstrasse) atradās mazāka ēka (Hallenhütten), kura arī tika nojaukta.

Otrreizējā pārstrāde

Ēku nojaukšanas rezultātā radušos būvgružus, piemēram, koku, ķieģeļus, stiklu un jumta seguma materiālus rūpīgi sašķiroja, uzglabāja un pēc tam nodeva otrreizējai pārstrādei vai iznīcināja.