Menu

Konkursa kārtība

Konkursa dokumentācija

ECB 2002. gada novembrī "Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī" izsludināja starptautisku pilsētplānošanas un arhitektūras projektu konkursu par jaunajām ECB telpām. Konkurss sākās kā ierobežots projektu konkurss divās kārtās, pirms kura tika atlasīti 80 kvalificēti pretendenti, un kuram varētu sekot papildu pārskatīšanas kārta. Izvēlētie kandidāti saņēma konkursa dokumentāciju, kā arī konkursa nolikumu un vadlīnijas. Dalības nosacījumi un konkursa nolikums bija izklāstīti dokumentā "Konkursa nolikums". Sīkāka informācija par projekta prasībām bija sniegta konkursa kopsavilkumā, kas tika publicēts pa sadaļām.

Lejupielādei

Žūrija

Starptautiska žūrija vērtēja konkursa pirmajā un otrajā kārtā iesniegto projektu koncepcijas, kā arī izvēlējās godalgoto vietu ieguvējus.

 

Žūrijas locekļi

Žūrijas sastāvs bija šāds.

Lūdzam ņemt vērā, ka visi norādītie žūrijas locekļu tituli un amati attiecas uz ECB jauno telpu projektu konkursa norises laiku. Šobrīd tie varētu būt mainījušies.

Žūrija

ECB un nacionālo centrālo banku pārstāvji Frankfurtes pie Mainas pārstāvji Ārējie arhitekti
Lukass Papademoss (Lucas Papademos) (ECB viceprezidents), priekšsēdētājs Edvīns Švarcs (Edwin Schwarz) (pilsētas Padomes loceklis, atbildīgais par pilsētplānošanas jautājumiem) Fransuāza Helēna Žurda (Françoise Hélène Jourda) (Francija), priekšsēdētāja vietniece
Laiems Berons (Liam Barron) (Central Bank of Ireland ģenerāldirektors) Oriols Bohigass (Oriol Bohigas) (Spānija)
Sirka Hemeleinena (Sirkka Hämäläinen) (ECB Valdes locekle) Kēss Kristiānss (Kees Christiaanse) (Nīderlande)
Īvs Meršs (Yves Mersch) (Banque centrale du Luxembourg prezidents) Masimiliano Fuksass (Massimiliano Fuksas) (Itālija)
Hanspēters K. Šelers (Hanspeter K. Scheller) (ECB Administrācijas ģenerāldirektorāta ģenerāldirektors) Maikls Vilfords (Michael Wilford) (Lielbritānija)
Ernsts Velteke (Ernst Welteke) (Deutsche Bundesbank prezidents)

Bez iepriekšminētajiem žūrijas locekļiem tika iecelti šādi vietnieki.

Vietnieki

ECB un nacionālo centrālo banku pārstāvji Frankfurtes pie Mainas pārstāvji Ārējie arhitekti
Hanss Georgs Fabriciuss (Hans Georg Fabritius) (Deutsche Bundesbank Valdes loceklis) Dirks Cimermans (Dirk Zimmermann) (Frankfurtes pilsēta, Pilsētplānošanas departamenta vadītājs) Kreigs Daikers (Craig Dykers) (Norvēģija)
Klauss Gresenbauers (Klaus Gressenbauer) (ECB Plānošanas un kontroles direktorāta direktors) Marta Švarca (Martha Schwartz) (ASV)
Braians Helpins (Brian Halpin) (Central Bank of Ireland ģenerāldirektora vietnieks)
Tomass Rinderšprahers (Thomas Rinderspacher) (ECB Telpu nodaļas vadītājs)
Fernands Jass (Fernand Yasse) (Banque centrale du Luxembourg Organizācijas un riska vadības nodaļas vadītājs)

Lejupielādei