Konkurs GENERATION €URO STUDENTS' AWARD

GENERATION €URO STUDENTS' AWARD to konkurs dla uczniów szkół średnich z krajów strefy euro, którzy interesują się ekonomią i chcieliby dowiedzieć się więcej o polityce pieniężnej.

Jeśli chcecie spróbować swoich sił w przyszłorocznej edycji, sprawdzajcie stronę internetową GENERATION €URO STUDENTS' AWARD, gdzie pojawią się informacje o tym, kiedy i w których krajach odbędzie się konkurs, jakie będą jego etapy, jak się z nami kontaktować i jakie można zdobyć nagrody. W konkursie biorą udział drużyny klasowe pod opieką nauczyciela.

Zwycięzcy

Najlepsza drużyna z każdego uczestniczącego kraju zostanie zaproszona na uroczyste rozdanie nagród do siedziby EBC we Frankfurcie nad Menem.

Zwycięzcy GENERATION €URO STUDENTS’ AWARD przepytują prezesa Draghiego

Jak przygotować się do konkursu

Oglądajcie konferencje prasowe EBC
Co sześć tygodni na konferencji prasowej prezes EBC przedstawia oświadczenie, w którym wyjaśnia podjętą decyzję w sprawie stóp procentowych, a następnie odpowiada na pytania dziennikarzy.

Co to jest inflacja?
Głównym zadaniem EBC jest zapewnienie stabilnej wartości euro i utrzymanie inflacji nieznacznie poniżej 2%. Ale co to właściwie jest inflacja? Jak się ją mierzy i w jaki sposób EBC może na nią wpływać?

Więcej

Jak mierzy się inflację?
Miarą inflacji jest zharmonizowany wskaźnik cen konsumpcyjnych HICP.

Więcej

Dodatkowe wiadomości
Tutaj można znaleźć objaśnienia podstawowych pojęć i informacje o działaniach EBC.

Więcej

Jeśli chcesz dostawać na bieżąco informacje o naszych przyszłych inicjatywach edukacyjnych i działaniach skierowanych do młodych ludzi, zapisz się na listę mailingową.