European Central Bank - eurosystem
Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

"Euro paaudzes" skolēnu balvas izcīņa

"Euro paaudzes" skolēnu balvas izcīņa (Generation €uro Students' Award; G€SA) ir sacensības, kas tiek rīkotas ik gadu, lai iepazīstinātu Eiropas vidusskolu skolēnus ar Eiropas Centrālās bankas uzdevumiem un pienākumiem. Sacensībās par monetāro politiku, ekonomiku un ECB uzdevumiem piedalās komandas no visas Eiropas. Katras komandas sastāvā ir ne vairāk kā pieci skolēni un viens skolotājs. 

Sacensības valsts mērogā rīko nacionālās centrālās bankas. Katrā valstī, kas piedalās sacensībās, uzvar viena komanda. Sacensību kulminācija ir balvas izcīņas noslēguma pasākums, kurā piedalās visas uzvarētājas komandas. Šajā pasākumā tām ir iespēja satikties ar ECB prezidenti un uzdot savus jautājumus.

Sīkāku informāciju par sacensībām un iespējām tajās piedalīties sk. sacensību oficiālajā interneta vietnē

2022. gada "Euro paaudzes" skolēnu balvas izcīņa

2022. gada "Euro paaudzes" skolēnu balvas izcīņas uzvarētāji svin savus panākumus kopā ar ECB prezidenti Kristīni Lagardu (Christine Lagarde) un iesaistīto nacionālo centrālo banku vadītājiem.

"Euro paaudzes" 2021. gada skolēnu balvas izcīņa (virtuāls pasākums)

"Euro paaudzes" 2021. gada skolēnu balvas izcīņas uzvarētāji pulcējās no visas Eiropas, lai atzīmētu savus panākumus un uzdotu jautājumus prezidentei Lagardai.

2019. gada "Euro paaudzes" skolēnu balvas izcīņa

2019. gada "Euro paaudzes" skolēnu balvas izcīņas uzvarētāji uzdod jautājumus bijušajam prezidentam Dragi.

Gatavojoties sacensībām, sekojiet ECB preses konferencei

Preses konferencē (notiek reizi sešās nedēļās) ECB prezidente monetārās politikas paziņojumā skaidro jaunākos Padomes monetārās politikas lēmumus un pēc tam atbild uz žurnālistu jautājumiem. Nākamās preses konferences datumu sk. tiešsaistes kalendārā

NOT AN EXPERT? CHECK OUT OUR EXPLAINER
LEARN MORE
Kas ir inflācija?
PAPILDU INFORMĀCIJA

Uzziniet vairāk par līdzīgām tēmām

Visas šīs sadaļas lapas