Moksleivių konkursas „Euro karta“

Moksleivių konkurse „€uro karta“ gali dalyvauti euro zonos šalių vidurinių mokyklų moksleiviai, besidomintys ekonomika ir norintys daugiau sužinoti apie pinigų politiką.

Pasibaigus septintajam moksleivių konkursui „€uro karta“, 2018 m. balandžio 11 d. konkurso nugalėtojai pakviesti į ECB vykusią apdovanojimų įteikimo ceremoniją. Per dvi dienas trukusį vizitą moksleiviams surengta ekskursija po pastatą, moksleiviai taip pat klausė ekspertų pranešimų ir galėjo užduoti klausimų Pirmininkui Mario Draghi.


Apie konkursą

Konkursas vyko 2017–2018 mokslo metais 11 euro zonos šalių. Jei norite dalyvauti konkurse kitais metais, sekite informaciją konkurso „€uro karta“ svetainėje. Atėjus laikui, joje bus paskelbtas išsamus konkurso tvarkaraštis, dalyvaujančios šalys, konkurso etapai, kontaktiniai duomenys ir prizai. Jei norite dalyvauti, reikės suburti į komandą klasės draugus ir mokytoją.


O jei laimėsime…?

Kiekvienos konkurse dalyvaujančios šalies nugalėtojų komanda bus pakviesta į apdovanojimų įteikimo ceremoniją Europos Centriniame Banke Frankfurte.

Pasirengimas konkursui

Stebėkite ECB spaudos konferenciją
Per kiekvieną mėnesį rengiamą spaudos konferenciją ECB Pirmininkas perskaito įvadinį pranešimą, paaiškindamas sprendimą dėl palūkanų normų, ir atsako į žurnalistų klausimus.

Kas yra infliacija?
Pagrindiniai ECB uždaviniai – išlaikyti stabilią euro vertę ir užtikrinti, kad infliacijos lygis būtų šiek tiek mažesnis kaip 2 %. Tačiau kas yra infliacija? Kaip ji apskaičiuojama? Ir kaip ECB gali ją paveikti?

Sužinokite daugiau

Kaip apskaičiuojama infliacija?
Infliacijos lygį parodo suderintas vartotojų kainų indeksas – SVKI.

Sužinokite daugiau

Reikia išsamesnės informacijos?
Čia rasite aiškius ir paprastus pagrindinių sąvokų bei ECB veiklos paaiškinimus.

Sužinokite daugiau