European Central Bank - eurosystem
Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Moksleivių konkursas „€uro karta“

Moksleivių konkursas „€uro karta“ (angl. Generation €uro Students’ Award (G€SA)) – tai kasmet vykstantis renginys, kuriuo siekiama padėti Europos vidurinių mokyklų moksleiviams daugiau sužinoti apie Europos Centrinio Banko (ECB) uždavinius ir įsipareigojimus. Iš ne daugiau kaip penkių moksleivių ir mokytojo (-os) sudarytos komandos iš visos Europos atlieka užduotis, kurių tema – pinigų politika, ekonomika ir ECB uždaviniai. 

Konkursai organizuojami nacionaliniu lygmeniu – tai daro nacionaliniai centriniai bankai. Kiekvienoje konkurse dalyvaujančioje šalyje išrenkama viena nugalėtojų komanda. Konkurso kulminacija – baigiamasis renginys, per kurį įteikiami prizai. Šiame renginyje dalyvauja visos nugalėtojų komandos. Jų nariai turi progą susitikti su ECB pirmininku ir tiesiogiai užduoti rūpimus klausimus.

Daugiau informacijos apie patį konkursą ir kaip jame dalyvauti rasite konkurso oficialioje interneto svetainėje

2022 m. moksleivių konkursas „€uro karta“

2022 m. moksleivių konkurso „€uro karta“ nugalėtojai švenčia savo pergalę kartu su ECB Pirmininke Christine Lagarde ir dalyvaujančių nacionalinių centrinių bankų valdytojais.

2021 m. moksleivių konkursas „€uro karta“ (virtualus renginys)

2021 m. moksleivių konkurso „€uro karta“ nugalėtojai iš visos Europos susirinko kartu atšvęsti savo pergalės ir užduoti Pirmininkei Christine Lagarde savo klausimų.

2019 m. moksleivių konkursas „€uro karta“

2019 m. moksleivių konkurso „€uro karta“ nugalėtojai užduoda klausimus tuometiniam Pirmininkui Mario Draghi.

Rengdamiesi konkursui, pasižiūrėkite ECB spaudos konferenciją

Per spaudos konferenciją (rengiamą kas šešias savaites) ECB pirmininkas paaiškina naujausius Valdančiosios tarybos sprendimus dėl pinigų politikos, perskaitydamas pranešimą dėl pinigų politikos, o tada atsako į žurnalistų klausimus. Kada vyks artimiausia spaudos konferencija sužinosite žvilgtelėję į mūsų interneto svetainėje skelbiamą tvarkaraštį

NOT AN EXPERT? CHECK OUT OUR EXPLAINER
LEARN MORE
Kas yra infliacija?
TAIP PAT ŽIŪRĖKITE

Sužinokite daugiau panašiomis temomis

Visi šios dalies puslapiai