Moksleivių konkursas „Euro karta“

Moksleivių konkurse „€uro karta“ gali dalyvauti euro zonos šalių vidurinių mokyklų moksleiviai, besidomintys ekonomika ir norintys daugiau sužinoti apie pinigų politiką.

Jei norite dalyvauti konkurse kitais metais, sekite informaciją konkurso „€uro karta“ svetainėje. Atėjus laikui, joje bus paskelbtas išsamus konkurso tvarkaraštis, dalyvaujančios šalys, konkurso etapai, kontaktiniai duomenys ir prizai. Jums reikės suburti į komandą klasės draugus ir mokytoją.

O jei laimėsime…?

Kiekvienos konkurse dalyvaujančios šalies nugalėtojų komanda bus pakviesta į apdovanojimų įteikimo ceremoniją Europos Centriniame Banke, Frankfurte.

2019 m. moksleivių konkurso „€uro karta“ nugalėtojai užduoda klausimus Pirmininkui Mario Draghi

Pasirengimas konkursui

Stebėkite ECB spaudos konferenciją
Per kiekvieną mėnesį rengiamą spaudos konferenciją ECB pirmininkas perskaito įvadinį pranešimą, paaiškindamas sprendimą dėl palūkanų normų, ir atsako į žurnalistų klausimus.

Kas yra infliacija?
Pagrindiniai ECB uždaviniai – išlaikyti stabilią euro vertę ir užtikrinti, kad infliacijos lygis būtų šiek tiek mažesnis kaip 2 %. Tačiau kas yra infliacija? Kaip ji apskaičiuojama? Ir kaip ECB gali ją paveikti?

Sužinokite daugiau

Kaip apskaičiuojama infliacija?
Infliacijos lygį parodo suderintas vartotojų kainų indeksas – SVKI.

Sužinokite daugiau

Reikia išsamesnės informacijos?
Čia rasite aiškius ir paprastus pagrindinių sąvokų bei ECB veiklos paaiškinimus.

Sužinokite daugiau

Jeigu norėtumėte gauti informacijos apie būsimas ECB mokomąsias ir jaunimo iniciatyvas, užpildykite mūsų registracijos formą.