Generation €uro õpilasauhind

Generation €uro õpilasauhinna konkurss on mõeldud euroala riikide keskkooliõpilastele, kes on huvitatud majandusteadusest ja soovivad end kurssi viia rahapoliitika küsimustega.

Seitsmes õpilasauhinna konkurss jõudis lõpule 11. aprillil 2018, mil võitjatele anti EKPs kätte auhinnad. Kahepäevase külastuse ajal tutvuti EKP peamajaga, kuulati ekspertide loenguid ja kasutati võimalust esitada küsimusi EKP presidendile Mario Draghile.


Konkursist lähemalt

Õpilasauhinna konkurss toimus 2017/2018. õppeaastal üheteistkümnes euroala riigis. Järgmise konkursi toimumise kohta saab teavet Generation €uro veebilehelt, kus avaldatakse aegsasti ajakava ning info osalevate riikide, konkursivoorude, kontaktandmete ja auhindade kohta. Osaleda saavad õpilastest moodustatud meeskonnad koos oma õpetajaga.


Ja kui me osutume edukaks...?

Iga riigi parim meeskond kutsutakse Frankfurti, kus EKP annab üle auhinnad.

Konkursiks valmistumine

Vaadake EKP pressikonverentsi
Iga kuue nädala järel toimuval pressikonverentsil põhjendab EKP president oma sissejuhatavas kõnes intressimääradega seotud otsuseid ning vastab seejärel ajakirjanike küsimustele.

Mis on inflatsioon?
Euroopa Keskpanga põhiülesanded on säilitada euro väärtus stabiilsena ja hoida inflatsiooni veidi alla 2% taseme. Mida aga inflatsioon endast kujutab? Kuidas seda mõõdetakse? Kuidas saab EKP seda mõjutada?

Vaata lähemalt

Kuidas inflatsiooni mõõdetakse?
Inflatsiooni kajastab ühtlustatud tarbijahinnaindeks ehk ÜTHI.

Vaata lähemalt

Vajate rohkem infot?
Põhimõistete selged ja arusaadavad käsitlused ning suunaviidad EKP eri tegevusvaldkondade juurde on kättesaadavad siin.

Vaata lähemalt