European Central Bank - eurosystem
Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri

Generation €uro õpilasauhinna konkurssi korraldatakse igal aastal ning selle eesmärk on tutvustada Euroopa keskkooliõpilastele Euroopa Keskpanga (EKP) ülesandeid ja vastutusvaldkondi. Omavahel võistlevad kuni viiest õpilasest ja ühest õpetajast koosnevad meeskonnad kogu Euroopast, kes peavad lahendama ülesandeid rahapoliitika, majanduse ja EKP vastutusalade kohta. 

Oma riigi võistluse korraldab riigi keskpank ja igast riigist valitakse üks võitjameeskond. Võistluse lõpus toimuval auhinnatseremoonial osalevad kõik võitjameeskonnad, kes kohtuvad EKP presidendiga ja saavad esitada talle küsimusi.

Lähemat teavet võistluse ja osalemistingimuste kohta saab võistluse ametlikult veebilehelt

Generation €uro 2022. aasta õpilasauhinna konkurss

Generation €uro 2022. aasta konkursi võitjad tähistavad saavutust koos EKP presidendi Christine Lagarde´i ja osalevate riikide keskpankade presidentidega.

Generation €uro 2021. aasta õpilasauhinna konkurss (auhindade üleandmise virtuaalne üritus)

Generation €uro 2021. aasta õpilasauhinna konkursi võitjad üle Euroopa kogunesid oma saavutust tähistama ja said esitada küsimusi president Christine Lagarde’ile.

Generation €uro 2019. aasta õpilasauhinna konkurss

Generation €uro 2019. aasta õpilasauhinna konkursi võitjate küsimused president Mario Draghile

Konkursiks valmistumisel jälgige EKP pressikonverentse

Iga kuue nädala järel toimuval pressikonverentsil põhjendab EKP president rahapoliitikaotsuste kommentaaris EKP nõukogu viimaseid rahapoliitilisi otsuseid ning vastab seejärel ajakirjanike küsimustele. Järgmise pressikonverentsi kuupäeva leiad istungite ajakavast

NOT AN EXPERT? CHECK OUT OUR EXPLAINER
LEARN MORE
Mis on inflatsioon?
VAATA LISAKS

Seonduv teave

Kõik selle jaotise teemad